ŁUKASZ CHWEDCZUK, cywilnie związany, zam. Horoszki Małe, par. tutejszej
i DOMINIKA ALEKSANDRA ŁĘCZYCKA-CHWEDCZUK, cywilnie związana, zam. w Juniewiczach,
par. p.w. św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie
– ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

2. Zapowiedzi
  3. Dzisiaj pierwsza Niedziela Miesiąca, po Mszy świętej o godz. 12.00 nabożeństwo majowe, adoracja Najświętszego sakramentu i procesja wokół kościoła – zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. po Mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi i rodzicami przygotowującymi się do I Komunii świętej.
  4. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj, który jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej – prośmy przez Jej wstawiennictwo o pokój na świecie i zakończenie wojny na Ukrainie. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – Zapraszamy do kościoła.
  5. W dniach od 1 do 7 maja 2022 r. przeżywamy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny i VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego w ramach którego będziemy pochylać się nad Ewangelią wg św. Łukasza.
  6. W poniedziałek 2 maja przypada Święto Flagi – przypominamy i zachęcamy do wywieszenia flag biało-czerwonych w naszych domach.
  7. We wtorek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Msze św. o godz. 8.00, o  9.30 Msza święta w intencji ojczyzny, o 12.00 i 18.00 z nabożeństwem majowym.
  8. W środę 4 maja wspomnienie św. Floriana – w swoich modlitwach pamiętajmy o strażakach
  9. W tym tygodniu wypada I Czwartek Miesiąca. Tradycyjnie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do Mszy św. wieczorowej o godz.18.00 – zachęcamy do osobistej adoracji, a także I Piątek Miesiąca i I Sobota Miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00
  10. Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza, jest to szczególny dzień modlitwy o liczne dobre i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne – tego dnia ofiary składane na tacę są przeznaczone na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchowne naszej diecezji. W swoich modlitwach pamiętajmy o naszym Panu Organiście w dniu jego imienin i o + ks. Aleksandrze Kornilaku w 50 rocznicę śmierci.
  11. Zapraszam na kolejny już Diecezjalny Dzień Rodziny w niedzielę, 8 maja br., w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, pod hasłem: „Oto Matka Twoja”. Rozpocznie się on o godz. 10.00 w Bazylice Parczewskiej.
  12. W dniach 10-11 czerwca (piątek, sobota) planowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy Zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z rodzicami i chętnych parafian – zapisy w zakrystii.
  13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Wandopola, a sprzątali: Agnieszka Maziejuk, Renata Kołodyńska, Małgorzata Kołodyńska, Daria Osiej, Krystyna Osiej, Aleksandra Chomiuk, Michał Kwaśniewski, Halina Morawska, Kacper Sałamacha. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy kolejne rodziny z Wandopola. Zapraszamy na godz. 19.00
  14. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Rosińscy i Ofiara bezimienna. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres, lub wrzucić do skrzynki pod chórem, przy niej znajdują się również przygotowane formularze przelewów.
  15. Organizowana jest pielgrzymka samolotowa do Rzymu w dniach  29 maj (wylot niedziela – po południu z W-wa Chopina) do 2 czerwca (czwartek – powrót ok północy). Koszt taki jak w lutym – zapisy w zakrystii.
  16. Na prośbę rodziców EGZAMIN WEWNĘTRZNY PRZED BIERZMOWANIEM, (8 klasa i szkoła średnia), odbędzie się 04-07 i 09 maja 2022 r. Lista i grupy dostępna na naszej stronie w zakładce bierzmowanie i w gablocie przy kościele. Kandydat przychodzi na egzamin z rodzicem i indeksem. Kandydaci ze szkoły średniej dodatkowo przynoszą opinię od swojego katechety i oceny z religii za I półrocze i cząstkowe w II półroczu.
  17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy:
    • Jak doświadczyć królowania Maryi w swoim życiu? – w wywiadzie „Echa”
    • W oczach Boga sława i bogactwo nic nie znaczą. Liczy się tylko to, kim Jesteś! – podkreśla autor bestsellerowej książki „Oczami Jezusa”.
    • Cierpliwość jest cnotą, ale i cechą charakteru, której można się nauczyć. W jaki sposób?
    • Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Jak dzisiaj funkcjonuje ochotnicza straż pożarna?
    • Czy jesteśmy gotowi na ewentualny atak Rosji? – w rozmowie „Echa”
    • Czasem nie widzimy czegoś, co jest oczywistością. Jak nie zgubić Zmartwychwstałego? – w artykule „Oczy na uwięzi”.
    • Relacja z Ojcowskiego Poligonu Duchowego.

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom