2. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Taca gospodarcza. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Od jutra rozpoczynamy sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do dobrowolnej abstynencji.
  4. W tym tygodniu wypada  I CZWARTEK MIESIĄCA – Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do Msza święta o godz. 17.00 – zachęcamy do osobistej adoracji
  5. Wypada również I PIĄTEK MIESIĄCA, I SOBOTA MIESIĄCA (adoracja po Mszy świętej wieczorowej) i  I NIEDZIELA MIESIĄCA – Wystawienie, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna po Sumie (12.00)
  6. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 9.30 i 17.00
  7. Przypominam, że OD 1 LIPCA DO 31 SIERPNIA W DNI POWSZEDNIE MSZE ŚWIĘTE BĘDĄ SPRAWOWANE TYLKO O GODZ.17.00 a w niedziele w porządku zwykłym czyli: 8.00, 9.30, 10.45 DPS, 12.00 i 17.00. Kancelaria czynna tylko w dni powszednie po mszy świętej wieczorowej, w sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Konstantynowa z ul. Północnej. A sprzątali: <…> W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Konstantynowa z ul. Wesołej. Zapraszamy na godz. 17.30
  9. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Teresa Zienkiewicz, Zakalinki. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres lub przynieść do zakrystii.
  10. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
    • Kościół jest piękny. Jest domem. Bywa, że zaczyna się to doceniać dopiero wtedy, gdy go zabraknie.
    • Bogu zawdzięczam wszystko – poruszające świadectwo Wojtka od 19 lat żyjącego w trzeźwości.
    • Czy dzisiaj zdolni byliśmy do takiego zrywu, jak powstańcy warszawscy? I dlaczego niektóre środowiska próbują go zawłaszczyć?
    • Bł. nazaretanki z Nowogródka poniosły śmierć z rąk hitlerowców. Dlaczego ich męczeństwo wciąż porusza i szokuje?
    • Edmund – brat Jana Pawia II – lekarz, którego oddanie pacjentom płynęło z wiary. Co wiemy o jego życiu?
    • W numerze także relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki Teściów i Dziadków.

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom