Przed nami pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. 29 sierpnia 2020 spotkamy się w leśniańskim sanktuarium aby uczcić Maryję, opiekunkę Podlasia.

Wraz z Moderatorami Rejonowymi i Diecezjalną Radą Żywego Różańca serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. Jako wspólnota, związana z Maryją różańcem, wyrazimy naszą miłość do Matki i podziękujemy Jej za nieustającą opiekę. Za to że przez codzienny różaniec zachowuje nas w czystości ,pokorze i wszystkich cnotach miłych Jej Niepokalanemu Sercu. Będąc najlepszą Matką zaradza naszym potrzebom i chroni nas przed zbłądzeniem w drodze do świętości. Oblat Benedyktyński w książce In Sinu Jesu, która jest duchowym pamiętnikiem słów otrzymywanych od Pana Jezusa podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, pisze: „Ci którzy żyją blisko Mojej Najczystszej Matki, nie zawiodą swojej nadziei. Podoba mi sie obdarzać łaskami i obfitym błogosławieństwem przez Jej przeczyste ręce. Ona zarządza skarbami Mojego Królestwa. Może tym rozporządzać zgodnie z pragnieniami Jej matczynego i miłosiernego serca. …kto nie uzna Jej wyjątkowego miejsca w wielkim planie miłosierdzia nie otrzyma go w takiej mierze jak Ci którzy wzywają Jej imienia z ufnością”. Dlatego biorąc udział w pielgrzymce, uznajemy Jej wyjątkowe miejsce w planie Boga, oddając Jej cześć i upraszając przez Jej pośrednictwo miłosierdzie u Boga.

Tematem tegorocznej pielgrzymki będą słowa kard. Wyszyńskiego „Wszystko postawiłem na Maryję”. Będziemy prosić o rychłą beatyfikację prymasa tysiąclecia, który zawierzył Maryi naszą Ojczyznę, ratując w ten sposób wiarę i kościół w Polsce. Ucząc sie wielkiego zawierzenia od naszego rodaka, podejmiemy pielgrzymkę, aby zawierzyć współczesne problemy świata, Kościoła, naszej ojczyzny, diecezji, naszych rodzin i osobiste sprawy Maryi – opiekunce Podlasia. Zechcemy zaczerpnąć potrzebne nam łaski z niewyczerpanego skarbca serca Jezusowego, którego Maryja jest strażniczką. Pielgrzymka to wyraz naszego zaufaniu i złożenia swoich rąk w dłoniach Matki i swojego serca w Jej sercu. Niech nie zabraknie czcicieli Matki Bożej we wspólnocie Żywego Różańca, aby umocnić swoją wiarę i uprosić Jej opiekę nad nami.

Podczas pielgrzymki prosimy o zarejestrowanie grup i wzięcie materiałów związanych ze sługą Bożym kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Polecamy to wydarzenie Waszej modlitwie i prosimy o obecność wszystkie wspólnoty Kół Żywego Różańca. Niech nie zabraknie nikogo, któremu droga jest modlitwa różańcowa. Ufamy, że Leśniańska królowa, czczona jako opiekunka

Podlasia nie odmówi nam łask, których potrzebujemy do wiernego wypełniania woli Boga i ochroni przed współczesnymi niebezpieczeństwami.

Prosimy także wypełnić kartę zgłoszeniową, którą należy zabrać ze sobą do Leśnej i przekazać w rejestracji. Dla pokrycia kosztów organizacyjnych (ofiary dla prelegentów, materiały) będziemy zbierali kolektę przy rejestracji (5 zł. /osobę). Będzie też można wpłacić zebrane pieniądze na rozbudowę Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie przy rejestracji. Za Ofiarodawców ks. Grzegorz sprawuje Mszę Świętą w każdą pierwszą sobotę miesiąca, by Matka Boża upraszała wam hojne błogosławieństwo u Boga i chroniła wasze rodziny przed złem.

Prosimy o zgłoszenia parafii u dekanalnych zelatorów, bądź pod numer telefonu p. Agnieszki Chudzik 501102086 do 25 sierpnia 2020. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Bądźmy wspólnie przy naszej Matce, dzięki której rodzimy się do życia wiecznego.

Diecezjalna Rada Żywego Różańca,
Moderatorzy Rejonowi
i Moderator Diecezjalny
ks. Grzegorz Koc

Program pielgrzymki:

10.00 Słowo O. Przeora i Moderatora Żywego Różańca – zawiązanie wspólnoty
10.15 Konferencja przybliżająca nam mądrość i aktualność nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego „Wszystko postawiłem na Maryję” – ks. dr Robert Ogrodnik, historyk, pracownik IPN oraz PAN. 11.30 Różaniec św.
12.15 Świadectwo o kardynale Stefanie Wyszyńskim.
13.00 Eucharystia.
14.15 Przerwa na posiłek. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne prosimy o zaopatrzenie się we własnym zakresie.
15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Najbliższe wydarzenia:

22 sierpnia 2020 – święto Maryi Królowej – pamiętajmy by uczcić Maryję i zawierzyć Jej świat, parafię, rodziny.
11-13 września 2020 – rekolekcje dla Diecezjalnej Rady Żywego Różańca (obecność obowiązkowa!) oraz zelatorek/ów parafialnych w Siedlanowie.

(Oglądana: 285, w tym oglądana dzisiaj: 1)
ks. Grzegorz Koc