I Komunia Święta

AKTUALNOŚCI


2020/09/25

  • W niedzielę 20 września br., rodzice wspólnie z księdzem proboszczem ustalili, datę I Komunii świętej na dzień 16 maja 2021 r. godz. 12.00
  • W niedzielę 27 września na Mszy świętej o godzinie 12.00 dla dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej zostaną poświęcone i wręczone różańce. 
  • W czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej – zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej do kościoła parafialnego aby przez ręce Maryi ofiarować wszystkie nasze sprawy. Modlitwa różańcowa będzie odmawiana w dni powszednie po Mszy świętej o 17.00 a w niedzielę po 12.00. W szczególny sposób chcemy zaprosić w konkretne dni różne grupy – prosimy o 10 reprezentantów którzy poprowadzą modlitwę różańcową – grafik wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej.

Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej jest niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego chrześcijanina. Dzień Pierwszej Komunii Św. jest dla dziecka dniem wyjątkowym.

Zgodnie z zaleceniami ogłoszonymi przez Konferencję Episkopatu Polski dzieci w trzeciej klasie szkoły podstawowej, po odpowiednim przygotowaniu, mogą przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

Prośbę o włączenie dziecka do okresu przygotowania do I spowiedzi i Komunii św. wyrażają rodzice na początku roku szkolnego. Rodzice są pierwszymi wychowawcami dziecka, stąd oczekuje się od nich należytego przykładu i zaangażowania w całym okresie przygotowawczym.

W szczególności do zadań rodziców należy:

  • systematyczna obecność razem z dzieckiem na Mszy św. w każdą niedzielę i święto.;
  • odmawianie razem z dzieckiem codziennego pacierza w domu oraz powtarzanie z nim odpowiedniej części wiedzy katechizmowej, zgodnie z materiałem wyznaczanym przez katechetów w szkole;
  • uczestniczenie w spotkaniach formacyjnych przygotowujących do uroczystości I Komunii św.;
  • odbycie spowiedzi na początku okresu przygotowań i przystępowanie w niedziele do Komunii św., aby poprzez przykład pokazać dziecku wartość tego sakramentu w naszym życiu.

Jeśli dziecko było ochrzczone w innej parafii należy dostarczyć metrykę chrztu dziecka

(Oglądana: 277, w tym oglądana dzisiaj: 1)