W niedzielę 23 sierpnia, w parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej odbyły się uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka, drugiego patrona tej parafii.

Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył ks. kan. Robert Mirończuk dyrektor Diecezjalnego Muzeum w Siedlcach.

W tym roku procesja z Najświętszym Sakramentem ze względu na intensywne opady deszczu odbyła się w kościele, a nie tradycyjnej wokół kościoła.

Po procesji główny celebrans błogosławił dzieci i rozdawał obrazki z Aniołem Stróżem i cukierki.

W uroczystościach odpustowych wzięli udział licznie zgromadzeni parafianie i goście oraz księża z dekanatu na czele z ks. prałatem Stanisławem Grabowieckim, dziekanem dekanatu janowskiego, do którego należy parafia w Konstantynowie.