W minioną sobotę (13 lutego) zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Była to pierwsza (i miejmy nadzieję że ostatnia – i za rok będzie już normalnie) w dobie pandemii. Mimo różnych obaw większość z naszych parafian zdecydowało się na tradycyjną formę kolędy – goszcząc kapłana w swoim domu.

Mieliśmy do odwiedzenia w naszej parafii 1050 rodzin. Kolędę przyjęło 640 rodzin co stanowi 61% rodzin w parafii.

Kolęda dla większości stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie. Wielu z radością oczekiwało kapłana, niektórzy wzięli nawet dzień wolny od pracy. Dziękuję drogim parafianom za życzliwe przyjęcie kapłana w swoim domu. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia i serdeczną rozmowę. Dziękujemy też za cenne uwagi, które świadczą o zatroskaniu o kształt wspólnoty parafialnej. 

Wyrażam wdzięczność za ofiary pieniężne składane w czasie kolędy – w ten sposób wypełniamy wspólnie V przykazanie kościelne, które mówi, że należy dbać o potrzeby wspólnoty Kościoła.

Wszystkim naszym parafianom dziękujemy za ten czas i życzymy wiele Bożego błogosławieństwa, światła Ducha świętego, opieki Matki Bożej i naszych świętych patronów: św. Elżbiety i św. Jacka i przede wszystkim dużo zdrowia.

Z serca błogosławimy:
+ w Imię Ojca i Syna i Ducha świętego

ks. Sławomir Groszek,
ks. Krzysztof Pełka
o. Dariusz Galant OMI

(Oglądana: 155, w tym oglądana dzisiaj: 1)