Takie hasło widnieje obok daty 30 kwietnia 1843 r. na cokole zabytkowego pomnika zwieńczonego żeliwnym krzyżem. Znajduje się on przy głównej bramie wejściowej na cmentarz przykościelny kościoła p.w. św. Elżbiety Węgierskiej w Konstantynowie.

Do niedawna przedstawiał on opłakany widok. Podmurówka na której ustawiony jest krzyż była powyszczerbiana z licznymi ubytkami cegły ceramicznej. Piaskowiec, którym był obłożony postument z wierzchu i cokół w którym jest osadzony krzyż, nosił ślady erozji, zanieczyszczeń i nieudolnych przemalowań, o których świadczyły kolejne warstwy obłażącej farby. Sam krzyż, nadwyrężony zębem czasu nosił ślady erozji, liczne ubytki i „tony” łuszczącej się farby.

Pomnik został wyremontowany i 29 sierpnia 2021 r, w czasie odpustu ku czci św. Jacka i dożynek parafialno-gminnych, biskup drohiczyński Piotr Sawczuk, pobłogosławił odnowiony pomnik.

Koszt całego remontu wyniósł 20 tysięcy złotych. Niestety ciężar finansowy spadł na barki parafii, a wiele instytucji państwowych, które z założenie powinny wspierać takie dzieła odprawiły nas z kwitkiem. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to piękne dzieło zachowania świadectwa wiary naszych przodków dla przyszłych pokoleń, a tym samym upiększenie terenu przy naszej świątyni.

Wszystkich tych którzy chcą dorzucić swoją cegiełkę do remontu krzyża zachęcamy do wpłat na konto parafialne nr. 40 8039 0006 0010 0400 2310 0001  z dopiskiem „Darowizna na remont krzyża” (darowizny te można odliczyć sobie od podatku na koniec roku)

(Oglądana: 196, w tym oglądana dzisiaj: 1)