Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Siostry i Bracia!

Pierwsza połowa sierpnia to czas, w którym wierni z naszej diecezji pielgrzymują do tronu Matki Bożej na Jasną Górę. Już 31 lipca na pątniczy szlak wyruszy grupa z Włodawy, a w kolejne dni grupy z Białej Podlaskiej, Siedlec, Łukowa, Garwolina i z wielu innych rejonów naszej diecezji. Zapraszam wszystkich Diecezjan do licznego udziału w tegorocznej 42 Pieszej Podlaskiej Pielgrzymce na Jasną Górę, która będzie przeżywana pod hasłem „Rodzina nadzieją Kościoła”. Potrzeba wielkiej modlitwy w intencji rodzin, dlatego zapraszam na te wyjątkowe rekolekcje w drodze wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny.

Już dziś dziękuję księżom, osobom życia konsekrowanego oraz wiernym świeckim, którzy zdecydowali się wyruszyć na pątniczy szlak. Zachęcam tych, którzy jeszcze się wahają do włączenia się w dzieło pielgrzymowania, zaś tych – którzy ze względu na pracę czy inne obowiązki nie mogą w tym roku uczestniczyć w całej pielgrzymce – zapraszam do udziału przynajmniej w jakieś jej części. Wszystkich zaś, którzy z różnych powodów nie będą mogli fizycznie wyruszyć na pątniczy szlak, zachęcam do udziału w pielgrzymce duchowej organizowanej w parafiach naszej diecezji, szczególnie w wieczornych spotkaniach modlitewnych połączonych z Apelem Jasnogórskim. Możemy też składać intencje duchowego pielgrzymowania, które będą omadlane przez pątników w drodze, a w dniu 14 sierpnia zostaną złożone przed wizerunkiem Maryi na Jasnej Górze.

Chorych i osoby w podeszłym wieku bardzo proszę o ofiarowanie swojej modlitwy i cierpienia w intencji owoców naszej diecezjalnej pielgrzymki, a także zachęcam do duchowej łączności z pielgrzymami za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie i diecezjalnej telewizji internetowej FARO.TV.

Wszystkim pątnikom, zarówno tym, którzy fizycznie będą pielgrzymować do Tronu Jasnogórskiej Pani, jak również biorącym udział w pielgrzymce duchowej, z serca błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

BISKUP SIEDLECKI
Kazimierz Gurda

L.dz. 859/2022
Siedlce, dnia 13 lipca 2022 r.

Komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich we wszystkich kościołach i kaplicach Diecezji Siedleckiej, w niedzielę 24 lipca br.

(Oglądana: 164, w tym oglądana dzisiaj: 1)