Apel Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY o pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi mieszkańców Syrii i Turcji (2023)

Drodzy Diecezjanie!

Wszyscy jesteśmy świadkami ogromnego dramatu mieszkańców Syrii i Turcji, którzy ucierpieli wskutek silnego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło w ostatnich dniach te kraje. Tysiące ludzi poniosło śmierć, a dziesiątki tysięcy zostało rannych i pozbawionych dachu nad głową. Cierpiący mieszkańcy Syrii i Turcji potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego.

Do solidarności z narodami dotkniętymi tą tragedią wezwał nas Ojciec Święty Franciszek podczas ostatniej audiencji generalnej, a także – w imieniu Konferencji Episkopatu Polski – jej przewodniczący, abp Stanisław Gądecki. Odpowiadając na ten apel zarządzam, aby w niedzielę 12 lutego br. we wszystkich kościołach i kaplicach, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za tych, którzy ucierpieli w tej tragedii, a po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę do puszek przed kościołami, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Bardzo proszę, aby w powyższą inicjatywę włączyły się wszystkie parafie Diecezji Siedleckiej, ogarniając modlitwą mieszkańców Syrii i Turcji oraz organizując powyższą zbiórkę.

Dziękując już dziś wszystkim ludziom dobrej woli, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą tę inicjatywę, z serca błogosławię

+ Kazimierz Gurda
Biskup Siedlecki

L.dz. 127/2023
Siedlce, dnia 8 lutego 2023 r.

Powyższy komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń parafialnych w niedzielę 12 lutego br. Zebrane ofiary proszę, najpóźniej do 22 lutego br. przekazać na konto Kurii Diecezjalnej w Siedlcach PEKAO S.A. I o/Siedlce 46 1240 2685 1111 0000 3656 1739 z dopiskiem „Trzęsienie ziemi 2023”.

+ Grzegorz Suchodolski
Wikariusz Generalny

(Oglądana: 153, w tym oglądana dzisiaj: 1)