2. Dzisiaj 1 września – przypada 85 r. wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o poległych za Ojczyznę. Jest to też Pierwsza Niedziela Miesiąca, po Mszy świętej o godz. 12.00 adoracja Najświętszego sakramentu i procesja wokół kościoła – zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.
  3. Jutro o godz. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego
  4. We wtorek 3 września Imieniny Ks. Bp Grzegorza Suchodolskiego. Proszę o modlitwę w intencji Solenizanta.
  5. W tym tygodniu wypada I Czwartek Miesiąca, I Piątek Miesiąca i I Sobota Miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 17.00
  6. W niedzielę 8 września błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion podczas, każdej Mszy świętej Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych a po niej spotkanie z rodzicami dzieci z kl. III, ustalenie daty Pierwszej Komunii świętej w 2025 r.
  7. Podczas ostatniego zebrania Rady Parafialnej ustalono, że Parafia podpisze umowę o wartości 749.200 zł na remont kościoła w tym malowanie kościoła, renowację ołtarzy i drzwi zewnętrznych. Przyznano dotację 665 tyś. zł. a udział własny wynosi ok. 100 tyś. Przed podpisaniem umowy konieczna jest wpłata udziału własnego na konto Gminy co umożliwi podjęcie niezbędnej  do rozpoczęcia inwestycji uchwały Rady Gminy. Sesja planowana jest na 12 września 2024r. Prosimy o dobrowolne wpłaty na ten cel w terminie jak najkrótszym. Wpłat można dokonać na konto parafii lub w zakrystii albo u radnego parafialnego swojej miejscowości.
  8. Bóg zapłać za  już złożone ofiary na ten cel,  rodzina Łukijaniuk Wiechowicze 100zł, Andrzej Łukijaniuk Folwark 100zł, Henryka Morchonowicz 100zł, Danuta Jagielak 100zł, Bezimienna Konstantynów 200zł, Sawczuk Maria 100zł, Iwona Charko 100zł, rodzina Zabłockich 300zł. Bezimienna Konstantynów 100zl.
  9. Druki przelewów na wywóz śmieci z cmentarza parafialnego są wyłożone na stoliku przy gazetach. Ostatnia faktura do zapłaty z Lipca za wywóz kontenera ze szkłem i plastikiem wynosi 1296,22 zł. Do tej pory 174 rodziny wpłaciły na wywóz śmieci z cmentarza parafialnego. Pokorna prośba o segregowanie śmieci.
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z Horoszek Małych. A sprzątali p. Teresa Demianiuk, Wiesława Chwedczuk, Danuta Jagielak i Marianna Hołub. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiarowane kwiaty do kościoła. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła proszę parafian z Kazmierzowa. Zapraszam w piątek na godz. 17.45
  11. Zachęcamy do czytania ECHA KATOLICKIEGO

+ Józef Dorosz