2. Komunikat ks biskupa w sprawie pomocy powodzianom.
  3. Sprawy gospodarcze. Ks proboszcz w ubiegłym tygodniu podpisał dwie umowy. Jedną z Urzędem Gminy w Konstantynowie na wpłacenie wkładu własnego i drugą z wykonawcą której prezesem jest Paweł Niczyporuk. Kolejne spotkanie zaplanowano na 30 września i wówczas zostanie przedstawiony harmonogram prac przy naszym kościele.
  4. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca – taca gospodarcza a po mszy św. o godz. 12 spotkanie z rodzicami z kl. III poświęcenie różańców i książeczek.
  5. Dziękuję za złożone ofiary na remont kościoła. Wpłaty na konto parafii i w zakrystii w tym tygodniu 4100zł. Razem do dzisiaj 36.800zł. Bóg zapłać.
  6. Druki przelewów na wywóz śmieci z cmentarza parafialnego są wyłożone na stoliku przy gazetach.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z Raczek. A sprzątali p.. Bóg zapłać. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła proszę parafian z Walimka. Zapraszam w piątek na godz. 17.30
  8. Zachęcamy do czytania ECHA KATOLICKIEGO

+ Regina Pawelec

Apel Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY o pomoc dla poszkodowanych w powodzi (2024)

Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie!

Wszyscy jesteśmy świadkami ogromnego dramatu tysięcy naszych Braci i Sióstr, którzy doświadczają skutków powodzi, jaka nawiedziła naszą Ojczyznę. Ze współczuciem przyjmujemy informacje o cierpieniu tak wielu osób, które utraciły często dorobek całego życia oraz o ogromnej fali zniszczeń, jakich dokonał ten żywioł, ale także z niepokojem patrzymy na stan zagrożenia, jakie może on jeszcze przynieść. Jako ludzie wiary nie możemy pozostać obojętnymi wobec tej tragedii, ale w duchu chrześcijańskiej miłości i współczucia jesteśmy wezwani do przyjścia z pomocą poszkodowanym.

Dlatego bardzo proszę, aby od dziś – podczas każdej Eucharystii celebrowanej w kościołach i kaplicach na terenie naszej diecezji – zanosić wezwanie w modlitwie wiernych w intencji ustania powodzi oraz za wszystkich, którzy ucierpieli wskutek tego żywiołu.

Ponadto, zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zarządzam, aby w całej Diecezji Siedleckiej, w niedzielę 22 września br., po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę ofiar do puszek przed kościołami i kaplicami, które za pośrednictwem Caritas naszej diecezji zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Pragnę jednocześnie poinformować, że Caritas Diecezji Siedleckiej udostępniła specjalne konto (Bank Spółdzielczy o/ Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „POWÓDŹ 2024”), na które wpływają już ofiary na pomoc powodzianom oraz zorganizowała w Siedlcach (siedziba Caritas przy ul. Budowlanej 1) i w Białej Podlaskiej (Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Warszawska 15) zbiórkę darów rzeczowych, które będą przekazywane w transportach na tereny dotknięte skutkami powodzi (spis najpotrzebniejszych darów będzie na bieżąco zamieszczany na stronie internetowej diecezjalnej Caritas).

Zachęcam całą wspólnotę Kościoła Siedleckiego do okazania solidarności z poszkodowanymi i cierpiącymi naszymi Rodakami, do duchowego i materialnego wsparcia wszystkich, którzy tego od nas oczekują i potrzebują.

Drogim moim Diecezjanom już dziś dziękuję za solidarne i wielkoduszne włączenie się inicjatywę pomocy powodzianom i z serca błogosławię z dalekiego Peru, gdzie w tych dniach przebywam i modlę się wraz z misjonarzami posługującymi w tym kraju, a pochodzącym z naszej diecezji.

+ Kazimierz Gurda
BISKUP SIEDLECKI

Constitucion w Peru, dnia 16 września 2024 r.

______________________________________________________________________________

Bardzo proszę Czcigodnych Księży Proboszczów, aby zebrane ofiary pieniężne jak najszybciej po dokonanej zbiórce przekazali na konto Caritas Diecezji Siedleckiej (ING Bank Śląski S.A. 38 1050 1953 1000 0090 3049 6757 z dopiskiem „POWÓDŹ 2024 – nazwa parafii”) lub dokonali wpłaty w siedzibie Caritas przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach.

Bp Grzegorz Suchodolski
WIKARIUSZ GENERALNY