Szczególną pomocą dla naszych zmarłych jest nasza modlitwa. w tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.

Bardzo gorąco chcemy zaprosić na modlitwę wypominkową i różaniec za naszych bliskich zmarłych do naszego kościoła parafialnego.

Wychodząc na przeciw prośbom wiernych w niedzielę 1 listopada zapraszamy na Mszę świętą wieczorową o godz. 17.00 w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Przy wielu kościołach znajdowały się kiedyś cmentarze grzebalne, a pod naszym kościołem znajdują się doczesne szczątki fundatora naszej świątyni. Dlatego po Mszy świętej wyjdziemy na zewnątrz świątyni i modląc się modlitwą różańcową będziemy polecali naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Prosimy o zabrania lampionów.

Od poniedziałku do niedzieli (2-8 listopada) będziemy polecać naszych zmarłych w następującym porządku:

poniedziałek 02.11BONIN
BONINO GRÓDKI
HOROSZKI MAŁE
wtorek 03.11KAZIMIERZÓW
KOLONIA KOMARNO
RACZKI
środa 04.11WIECHOWICZ
WITOLDÓW
WANDOPOL
czwartek 05.11WALIMEK
ZALESIE
KONSTANTYNÓW
piątek 06.11ZAKALINKI
ZAKALINKI KOLONIA
sobota 07.11ZAKANALE
niedziela 08.11KONSTANTYNÓW

We wszystkie te dni również zapraszamy z lampionami


Od 3 listopada możemy już odwiedzać nasz cmentarz. Każdorazowo, przez cały listopad, odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.

(Oglądana: 279, w tym oglądana dzisiaj: 1)