1. Intencje.
 2. Dziś III niedziela zwykła – Po raz drugi obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Jezus wzywa ludzi do nawrócenia, zaprasza na drogę wiary i proponuje, abyśmy poszli za Nim. Jesteśmy bardzo różni, mamy swoje indywidualne cechy osobowości. W bogactwie tej różnorodności stanowimy jedno, ponieważ odpowiedzieliśmy na Boże wezwanie i zgromadziliśmy się na Eucharystii. To powołanie do wspólnego stołu słowa Bożego i Chleba eucharystycznego dzielimy ze wszystkimi ochrzczonymi. Jako uczniowie Jezusa skorzystajmy z daru, którym pragnie nas dziś obdarzyć.
 3. Dzisiaj ofiary składane do puszek po każdej Mszy świętej przeznaczone są  na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. – Apel Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy o pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi mieszkańców Chorwacji (2021)
 4. Bardzo dziękujemy za piękne sprzątanie kościoła paniom Krystyna Niedziółka, Janina Niedziółka, Aneta Nikitiuk, Stanisława Kuczyńska, Marta Kuczyńska, Magdalena Cymbała, Jadwiga Demczuk, Wiktor Hawryluk i Robert Mikitiuk z Wiechowicz.
 5. W zakrystii można nabyć modlitewniki na czas pandemii – koszt 5 zł
 6. Za tydzień taca gospodarcza
 7. W sobotę o godz. 9:00 prosimy o pomoc w rozbieraniu choinek i dekoracji świątecznych w kościele parafian z Witoldowa.
 8. Zachęcamy wszystkich mężczyzn do wstąpienia do Bractwa Strażników Kościoła, które zostało zainaugurowane przez Bp. Kazimierza podczas 10 Pielgrzymki  Mężczyzn w Pratulinie.  Bractwo powstaje dla mężczyzn pragnących kształtować swoją wiarę, przywiązanie do kościoła oraz jego obronę a także obronę wartości chrześcijańskich we współczesnym świecie na wzór bł. Wincentego Lewoniuka i Dwunastu jego Towarzyszy, Męczenników Pratulińskich. Więcej szczegółów na naszej stronie parafialnej
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy:
  1. Dlaczego człowiek wierzący powinien regularnie sięgać po Pismo Święte i jaki jest cel Niedzieli Słowa Bożego?
  2. Bł. Męczennicy Podlascy są skutecznymi orędownikami ludzkich spraw. O co najczęściej dzisiaj proszą ich ludzie?
  3. Według raportu Open Doors chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. I to nie tylko w Azji czy Afryce!
  4. Na czym polega leczenie osoczem ozdrowieńców? Kto może je oddać i jak wygląda procedura pobrania?
 10. SPRAWY GOSPODARCZE
  1. Faktura za ogrzewanie kościoła – gaz – 2126,99 zł
  2. DOM PARAFIALNY
   1. Malowanie pokoi na 2 piętrze i klatki schodowej 1360 zł
  3. zakup i pocięcie drzewa opałowego 920 zł
 11. Podziękowania
  1. p. Typie za przetarcie drzewa
  2. Firmie Dekoracyjno-usługowej p. Czeczko z Zakalinek ofiara na kościół 500 zł
  3. Bardzo dziękujemy za życzliwość i ofiary w czasie wizyty duszpasterskiej

Plan wizyty kolędowej 25-30 stycznia

(Oglądana: 625, w tym oglądana dzisiaj: 1)