2. Zapowiedzi
  3. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, tradycyjnie w naszej parafii taca gospodarcza
  4. Na Mszy świętej o godz. 12.00 odpust ku czci św. Jacka i dożynki parafialno-gminne Uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie biskup drohiczyński Piotr Sawczuk. Cała wspólnota parafialna podziękuje Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi i owoce pracy naszych rąk. Dziękujemy poszczególne miejscowości za przygotowanie wieńców dożynkowych i koszów z owocami. Po Mszy  świętej ksiądz biskup pobłogosławi wyremontowany krzyż.
  5. W środę 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny 2021/22 wszystkie dzieci, rodziców i pedagogów zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8.00
  6. W tym tygodniu wypada I Czwartek Miesiąca, wystawienie najświętszego sakramentu po Mszy świętej o godz. 7.00 do Mszy świętej wieczorowej o godz. 17.00 zachęcamy do osobistej adoracji. A także I Piątek i I Sobota Miesiąca  – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00 i I Niedziela miesiąca – nabożeństwo i procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 12.00.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00 poświęcenie przyborów szkolnych i tornistrów – zapraszamy bardzo gorąco wszystkie dzieci., a po Mszy świętej w kościele spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Obecność obowiązkowa.
  8. Sprawozdanie z Rady Parafialnej przedstawimy w następnym tygodniu.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Sprzątali: Katarzyna Melaniuk, Sylwia Stańczuk-Zarzycka, Anna Lesiuk, Irena Żuk. Bóg zapłać.
  10.  Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Roman Klimiuk, Zofia i Leszek Włodarscy. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres.
  11. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
    • Uchodźcy u granic oraz inne gorące tematy specjalnie dla „Echa” komentuje prof. Mieczysław Ryba.
    • Za komuny były produkty czekoladopodobne, a dziś zjawisko „chrześcijanopodobnych”. Warto sprawdzić, czy aby nas dotyczy!
    • Czy osoba niepełnosprawna intelektualnie ma prawo do sakramentu bierzmowania?
    • Kto podsyca narastającą w Polsce wrogość społeczną?
    • Rośnie popularność warsztatów DDD służących pomocą dorosłym z rodzin dysfunkcyjnych.

JERZY JASZCZUK, kaw. zam Czeberaki, par. Górki
i MAŁGORZATA SZPURA, panna zam. Kazimierzowie, par. tutejsza

***

ZBIGNIEW NIZIOŁEK, kaw. zam Skarżysko-Kamienna, par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Skarżysko-Kamienna