Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego,

Drodzy Siostry i Bracia!

            Ze względu na trwający stan wyjątkowy obowiązujący również w Pratulinie, a także po konsultacjach przeprowadzonych ze służbami mundurowymi odpowiedzialnymi za czuwanie nad bezpieczeństwem w tym regionie, Biskup Siedlecki  zdecydował o odwołaniu Diecezjalnej Pielgrzymki Jubileuszowej do Pratulina w dniu 3 października br. W związku z tym dziękczynienie za beatyfikację Męczenników z Pratulina będzie miało charakter parafialny. Zachęcamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w Eucharystii w swoich parafiach. Zostaną przesłane materiały liturgiczne i wskazania, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Bogu za dar błogosławionych Męczenników Podlaskich. Tego dnia wysłuchamy także Listu pasterskiego Biskupa Siedleckiego z racji 25. rocznicy beatyfikacji naszych Unitów.

Ks. Mariusz Zaniewicz
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa
Kurii Diecezjalnej Siedleckiej

L.dz. 1117/2021

Siedlce, dnia 24 września 2021 r.

(Oglądana: 87, w tym oglądana dzisiaj: 1)