2. Ks. proboszcz, wobec wzrastającej liczby zachorowań, zwraca się z prośbą do parafian i gości o zakrywanie w kościele ust i nosa maseczką, dezynfekcję rąk i zachowywanie dystansu społecznego, jednocześnie przypominamy że do nakładanych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione
  3. Dzisiaj trzecia niedziela adwentu zwana niedzielą GAUDETE – czyli niedziela radości, po Mszy Świętej o godz. 12.00 poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, a po Mszy świętej o godz. 17.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowanie – obecność obowiązkowa.
  4. Dzisiaj w naszej parafii zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie
  5. W poniedziałek 13 grudnia kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego, zachęcamy by w swoich modlitwach zanosić prośby do Dobrego Boga za naszą Ojczyznę i o ustanie pandemii
  6. Zapraszamy wszystkich, a w szczególności dzieci, z lampionami w tym tygodniu w środę i sobotę na  Roraty o godz. 7.00
  7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za tydzień – IV niedzielą adwentu (w dniach 19-21 grudnia). Będzie im przewodniczył ks. kan. Andrzej Sochal – dyrektor Katolickiego Radia Podlasie – bardzo gorąco zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji ks. rekolekcjonisty, a swoją wdzięczność  będziemy mogli wyrazić składając ofiary na tacę we wtorek 21 grudnia.
  8. Tradycyjnie jak co roku możemy wspomóc poprzez zakup świec Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Świece dostępne są w 3 rozmiarach: mała 10 zł, średnia 15 zł, stożek 20 zł – zapraszamy do zakrystii
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Konstantynowa z ul. Sportowej i Spokojnej. Sprzątali: Tomasz Naumiuk, Agata Naumiuk, Łukasz Tymicki i Agnieszka Typa. W następny piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Kolonii Konstantynów. Zapraszamy na godz. 17.30
  10. W tym tygodniu nie było ofiar na remont organów.
  11. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
    • „W Kościele czuliśmy się naprawdę wolni” – mówię działacze opozycji antykomunistycznej z regionu. Jak z perspektywy minionych 40 lat oceniaję stan wojenny?
    • O życiu katolików na Islandii i ich związkach z naszą diecezją – w rozmowie „Echa” z biskupem Reykjaviku.
    • „Litera zabija, Duch Ożywia”. Jak uniknąć sekciarskiej interpretacji Pisma Świętego? – w trzecim odcinku adwentowego cyklu „Weź i czytaj!”.
    • Czym dla młodzieży jest dzisiaj wiara? – próba odpowiedzi w ankiecie „Echa”.
    • Czy współczesny katolik zdoła oprzeć się narzucanemu modelowi mężczyzny zniewieściałego, słabego i bez zasad?

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom