2. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca – Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale po Mszy świętej o godz. 12.00
  3. Zapraszamy wszystkich radnych i osoby doradzających na pilne spotkanie w sprawie organów dzisiaj po Mszy świętej wieczorowej w salce parafialnej – główny temat spotkania podpisanie umowy na remont organów.
  4. We wtorek 8 marca – Dzień Kobiet – wszystkie panie zapraszamy na Mszę świętą wieczorową, która będzie odprawiana w ich intencji.
  5. W piątek  o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej
  6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont Kurii Diecezjalnej w Siedlcach.
  7. Także w przyszłą niedzielę po  Mszy świętej o godz. 12.00 i Gorzkich żalach spotkanie modlitewne Koła przyjaciół KRP w salce w domu parafialnym, a po Mszy świętej wieczorowej spotkanie z kandydatami do bierzmowania
  8. Z inicjatywy ks. Biskupa Ordynariusz Kazimierz Gurdy organizujemy pomoc dawnej stolicy naszej diecezji miastu ŁUCK na Ukrainie. Potrzebne są śpiwory i koce (nowe), pieluchy jednorazowe, jedzenie dla noworodków, wszelkie leki i środki opatrunkowe, konserwy i żywność o dłuższym terminie przydatności. Prosimy, aby wskazane poniżej rzeczy przynosić do sali w domu parafialnym od poniedziałku do piątku po Mszy świętej wieczorowej w godz. od 17.30 – 18.00.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Horoszek Małych, a sprzątali: Teresa Demianiuk, Iwona Żuk, Alicja Celińska, Wiesława Chwedczuk, Edyta Chwedczuk, Marianna Hołub i Danuta Janielak. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Placu Wolności. Zapraszamy na godz. 17.30
  10. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Danuta Przekorzyńska, senator Grzegorz Bierecki, Mirosław Sawczuk, Feliksa Kostusik, Marzena Kostusik i Barbara Kostusik. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres lub przynieść do zakrystii.
  11. Dziękujemy za ofiary na obrusy maryjne: KRK z Witoldowa zel. Elżbiety Kępińskiej 300 zł i Feliksa, Marzena, Barbara Kostusik 150 zł
  12. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego: Kolonia Zakalinki od rodziny Pawluczuków do Kociubińskich 400 zł
  13. Na tacę gospodarczą w ubiegła niedzielę zebraliśmy 3128,30 zł Bóg zapłać
  14. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
    • „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”. Co znaczą te słowa w kontekście aktualnej sytuacji na świecie – w wielkopostnym cyklu „Siedem słów z krzyża”.
    • Dlaczego Putin zaatakował Ukrainę i o złudnym przekonaniu, że Zachód wyleczył się z fascynacji komunizmem – w bloku tekstów o wojnie na Ukrainie.
    • Sytuacja za naszą wschodnią granicą oczami posługujących na Ukrainie księży z naszej diecezji.
    • Komu i dlaczego przeszkadza dziś pamięć o żołnierzach niezłomnych? – w rozmowie z Krzysztofem Szwagrzykiem, zastępcą prezesa IPN.
    • Czym jest dialog małżeński? Czemu służy i jak go prowadzić? – w kolejnym odcinku cyklu dla małżeństw.
    • O niepokojącym i narastającym problemie samookaleczeń wśród młodych – w rozmowie z psycholog.

+ Tadeusz Sawczuk

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom