1. Intencje
 2. Zapowiedzi
 3. W piątek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Msza św. 9.30, 12.00 i 17.00,  a o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 4. Tego dnia, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W jedności z Ojcem Świętym w naszej parafii, przed Najświętszym Sakramentem, odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi – wystawienie zakończymy o godz. 21.00  Apelem Jasnogórskim, a w sobotę Najświętszy Sakrament będzie wystawiony od godz. 7.30 do godz. 17.00 – zachęcamy do modlitwy o zakończenie wojny na Ukrainie i o pokój na świecie.
 5. Za tydzień w naszej parafii rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, którym przewodniczyć będzie Ks. kan. dr Paweł Kindracki Dyrektor Wydziału Nauczania Katechetycznego. Msze św. w niedzielę tradycyjnie 8.00, 9.30, 10.45 DPS, 12.00 i 17.00. Poniedziałek i wtorek, spowiedź rozpocznie się 15 minut przed rozpoczętą Mszą świętą. W tych dniach Msze św. o godz. 9.30, DPS 10.45, 16.00 i 18.00. W poniedziałek na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania – po niej będzie spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania. We wtorek ofiary składane na tacę są naszym dziękczynieniem dla księdza rekolekcjonisty za przeprowadzenie naszych ćwiczeń duchowych. Zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji i rekolekcjonisty.
 6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca – tradycyjnie taca gospodarcza
 7. W zakrystii można zakupić paschaliki, które przyniesiemy na liturgię Wigilii Paschalnej i zapalimy od Paschału, tym samym biorąc czynny udział w liturgii światła, a także w odnowieniu przyrzeczenia chrzcielnego. Koszt paschalika 20zl, i  Baranka Wielkanocnego z białej czekolady po 10zł
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z ul. Siedleckiej, a sprzątali: Marzena i Barbara Kostusik. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Kazimierzowa. Zapraszamy na godz. 17.30
 9. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Zofia Lesiuk. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres lub przynieść do zakrystii.
 10. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego: Kolonia Konstantynów, ogródki działkowe i ul. Miła – 540 zł, Horoszki Małe – 150 zł
 11. Została podpisana umowa na remont organów i rozpoczęły się już prace, które potrwają do sierpniowego odpustu ku czci św. Jacka. Przez ten czas Organmistrzowie będą mieszkali w domu parafialnym. Na czas remontu organów mamy wypożyczony instrument zastępczy. Ks. Proboszcz prosi o wsparcie finansowe tej inwestycji.
 12. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
  • Kwestia cudu jest tu kluczowa. Na jakim etapie znajduje się rozpoczęty cztery lata temu proces beatyfikacyjny bp. Świrskiego?
  • Jak to jest nagle spakować życie do jednej walizki? O kulturze nadmiaru i surowej nauczycielce, jaką jest wojna.
  • „Jak Dawid z Goliatem” – komentuje starcia wojenne pochodzący z naszej diecezji i posługujący w Kijowie ks. Waldemar Pawelec – którego w wakacje gościliśmy w naszej parafii.
  • O obawach związanych z relokacją uchodźców w Polsce – w rozmowie „Echa”.
  • Rozpoczęła się nowenna przed beatyfikacją Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca. W kolejnych numerach „Echa” publikujemy treść rozważań
  • W numerze także relacja z kongresu różańcowego w Radzyniu Podlaskim, a w dziale „Adwokat radzi” podpowiedź, co zrobić, gdy uszkodzimy samochód na dziurawej drodze.
  

ZAPOWIEDZI

PRZEMYSŁAW CIOŁEK, kawaler, zam w Zakalinki Kolonia, par. tutejszej
i IWONA SOBIESZEK, panna, zam w Zakalinki Kolonia, par. tutejszej
– ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Bogdan Nitychoruk
+ Marian Ignaciuk

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 24, w tym oglądana dzisiaj: 1)