ZAPOWIEDZI

TOMASZ HRYNIEWSKI, kawaler, zam. Koroszczyn par. św. Trójcy w Terespolu
i EMILIA ANNA MATEUSZUK, panna, zam. w Kol. Konstantynów, par. tutejszej
– ZAPOWIEDŹ I


 1. Intencje
 2. Zapowiedzi
 3. Dzisiaj Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, Poświęcenie palm na początku każdej Mszy świętej, natomiast przed Sumą o godz. 12.00 poświęcenie palm nastąpi przed kościołem a po nim procesja wokół kościoła. Po Sumie ostatnie Gorzkie Żale i spotkanie z bierzmowanymi. Po Mszy świętej wieczorowej Pokutna Droga Krzyżowa ulicami Nową, Rolniczą, Sportową, Spokojną, Północną, Parkową, Janowską – prosimy o przygotowanie stacji – bardzo gorąco zapraszamy z lampionami i świecami
 4. Okazja do spowiedzi św. w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę – pół godziny przed każdą Mszą święta
 5. Próba liturgiczna dla ministrantów w Wielki Czwartek o godz. 17.00
 6. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to jedyna Msza św. tego dnia w naszym kościele. Niech nasza obecność i wspólna wieczorna modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec Chrystusa za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Tego dnia będzie można skorzystać z sakramentu pokuty od  godz. 21.00  do godz. do 22.00 
 7. W Wielki Piątek przeżywamy dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Po zakończeniu Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Bożego Grobu”. adoracja potrwa do godz. 22.00 – dyżur spowiedniczy od godz. 21.00  do godz. do 22.00 Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie
 8. Tradycyjnie w Wielką Sobortę święcenia pokarmów na stół wielkanocny i wody – przed kościołem parafialnym od godz. 9.00, 10.00 11.00 11.30 DPS i ostatnia 12.00. Parafianie z 9.00 – Kazimierzowa, 9.30 – Walimka i Zalesia, 10.00 – Zakalinek i 10.30 – Bonina przynoszą święconki  w ustalone miejsca – prosimy o pojazd na godz 8.50 Podczas święcenia pokarmów można złożyć ofiary na tacę i ofiarować jajka dla Seminarium w Siedlcach
 9. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 poświęceniem ognia przed kościołem. Do kościoła przychodzimy ze świecami i paschalikami, aby przy zapalonych świecach odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Adoracja i czuwanie modlitewne do godziny 24.00
 10. Uroczysta Rezurekcja tradycyjnie o godz. 6.00 – zapraszamy wszystkich do uroczystej procesji wokół Kościoła. Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 10.45 DPS, 12.00 i 17.00. W Wielkanoc nie ma Mszy św. o godz. 8.00!
 11. W zakrystii można zakupić paschaliki – 20zł
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Kolonii Komarno, a sprzątali: Grażyna Pajor, Waldemar Pajor i Bożena Sijko. W najbliższy wtorek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Raczek. Zapraszamy na godz. 17.30
 13. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Krystyna Błażejak. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres lub przynieść do zakrystii.
 14. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego: ul. Piłsudskiego – 50zł
 15. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
  • W cyklu dla młodzieży: jak uchronić się przed poczuciem bezsensu życia i nie zatracić się w świecie gadżetów, trendów oraz dyktatury Internetów?
  • O znaczeniu zadośćuczynienia Sercu Jezusa i Maryi – w rozmowie z ojcem oblatem – proboszczem parafii św. Teresy w Siedlcach.
  • Pamiątki Męki Pańskiej przybliżają nas do Chrystusa cierpiącego. W Siedlcach, w parafii Bożego Ciała, znajdują się jedne z trzech w Polsce relikwii korony cierniowej.
  • Jak świadomie przeżyć Święte Triduum? – mówi ks. Łukasz Celiński odpowiedzialny za liturgię w diecezji siedleckiej.
  • Parafianie w Korytnicy Łaskarzewskiej przygotowują misterium Męki Pańskiej, które traktują jak wyjątkową katechezę.
  • Do syberyjskiego piekła zabrali go bez brewiarza i sutanny. Historia życia ks. Jana Żuka – kapłana z Wileńszczyzny, który posługiwał w naszej diecezji.
  • AMD – epidemia ślepoty XXI w. jak radzić sobie ze zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem?
 16. Książka Maryja płacze na Ukrainie: W małym kościółku tuż za polską granicą z Ukrainą w 2005 roku zapłakała figura Matki Bożej. Nie towarzyszyły temu objawienia, nie było orędzi, były tylko łzy… Na początku 2014 roku świat stanął na krawędzi globalnego konfliktu zbrojnego. Oczy wszystkich zwrócone zostały na Ukrainę. Czy powyższe wydarzenia są ze sobą związane? Dlaczego Maryja zapłakała na tamtej ziemi? Czy Matka Boża płakała tylko nad Ukrainą? Czy Jej łzy były zapowiedzią wydarzeń, do których doszło za naszą wschodnią granicą? – odpowiedź na te pytania znajdziemy w tej książce. Koszt 25 zł – kupując ją wspieramy Katolickie Radio Podlasie, które obchodzi w tym roku 30 lat istnienie – dostępna w zakrystii

  POŚWIĘCENIE POKARMÓW

Sobota 16.04.2022 r.

KONSTANTYNÓWWIOSKI
9.00, 10.00, 11.00, 12.00 – kościół9.00 – Kazimierzów,
11.30 – DPS9.30 – Walimek i Zalesie,
10.00 – Zakalinki
10.30 – Bonin

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jan Hołub

+ Hubert Kolo

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 56, w tym oglądana dzisiaj: 1)