ZAPOWIEDZI

TOMASZ HRYNIEWSKI, kawaler, zam. Koroszczyn par. św. Trójcy w Terespolu
i EMILIA ANNA MATEUSZUK, panna, zam. w Kol. Konstantynów, par. tutejszej
– ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

***

SYLWESTER JAN KULESZA, kawaler, zam. Śliwowo-Łopienite par. św. Anny w Rutki Kossaki
i DOMINIKA HALINA TOCZYŃSKA, panna, zam. w Walimek, par. tutejszej
– ZAPOWIEDŹ I


 1. Intencje
 2. Zapowiedzi
 3. Dzisiaj Msze święte w naszym kościele: Uroczysta Rezurekcja z procesją wokół kościoła – tradycyjnie o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 10.45 DPS, 12.00 i 17.00. Nie ma Mszy św. o godz. 8.00!
 4. W Poniedziałek wielkanocny Msze święte o godz. 8.00, 9.30, 10.45 DPS i 12.00 – NIE MA Mszy św. wieczorowej. Tradycyjnie czytany będzie list rektora KUL.
 5. Przez cały tydzień będziemy przeżywali oktawę wielkanocną – z racji oktawy nie ma postu w piątek
 6. W piątek 22 kwietnia na godz. 18.00 do salki katechetycznej zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie organizacyjne.
 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca na działalność dobroczynną Caritas diecezji siedleckiej. Zachęcam do odmawiana w domach Koronki do Bożego Miłosierdzia każdego dnia. Po Mszy  świętej o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej
 8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w liturgii Triduum Paschalnego i dekoracjach: paniom Monice, Bożenie, Agnieszce, Joannie, Małgorzacie i Filipowi za przygotowaną dekorację naszego kościoła, służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu z panem organistą na czele, braci strażackiej i wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystości wielkanocne.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Raczek, a sprzątali: Stanisława Kowaluk, Krystyna Hołubiuk, Halina Hołub, Irena Zubkowicz, Jadwiga Omelaniuk, Elżbieta Piwoni, Mieczysław Holubiuk. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Walimka. Zapraszamy na godz. 17.30
 10. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Krystyna Niedziółka, Zbigniew Woźniak, Konstanty Strus, Halina i Józef Olisieju, Gabriela i Artur Majczyna, Ofiara bezimienna z puszki pod chórem. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres, lub wrzucić do skrzynki pod chórem, przy niej znajdują się również przygotowane formularze przelewów.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy:
  • Jak przeżyć po chrześcijańsku Wielkanoc oraz o tym, jak Kościół siedleckim pomaga uchodźcom – w rozmowie z bp. Kazimierzem Gurdą.
  • W połowie jest Ukrainką, w połowie Rosjanką – świadectwo Oksany, która po zamieszkaniu w Polsce zapragnęła przyjąć chrzest w Kościele katolickim.
  • Jak niszczono ks. Jerzego Popiełuszkę? Rozmowa z dziennikarzem Piotrem Litką. 
  • Czym jest Ojcowski Poligon Duchowy i dlaczego warto wziąć w nim udział?

Życzenia

„Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, próżna byłaby nasza wiara i próżne byłoby nasze przepowiadanie” (św. Paweł). Dzisiaj Kościół całemu stworzeniu ogłasza radosne i pełne mocy orędzie, że Chrystus Pan zmartwychwstał i JEST z nami! Drogim Parafianom i miłym Gościom składamy najgorętsze życzenia: doświadczenia w swoim sercu i we wspólnocie z innymi miłości i pokoju, które płyną z pustego Grobu naszego Zbawiciela. Życzę przeżycia paschy, czyli przejścia wraz z Chrystusem z ciemności do światła, z grzechu do łaski, ze śmierci do życia, ze smutku do radości, z choroby do zdrowia, z nienawiści do życzliwości. Radości, zdrowia i nadziei. Alleluja!


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:
+++

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 32, w tym oglądana dzisiaj: 1)