ZAPOWIEDZI

SYLWESTER JAN KULESZA, kawaler, zam. Śliwowo-Łopienite par. św. Anny w Rutki Kossaki
i DOMINIKA HALINA TOCZYŃSKA, panna, zam. w Walimek, par. tutejszej
– ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

***

ŁUKASZ CHWEDCZUK, cywilnie związany, zam. Horoszki Małe, par. tutejszej
i DOMINIKA ALEKSANDRA ŁĘCZYCKA-CHWEDCZUK, cywilnie związana, zam. w Juniewiczach,
par. p.w. św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie
– ZAPOWIEDŹ I


 1. Intencje
 2. Zapowiedzi
 3. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca na działalność dobroczynną Caritas diecezji siedleckiej. Dzisiejsza niedziela jest patronalnych świętem Caritas które już 31 lat działa w Polsce i rozpoczynamy 78 Tydzień Miłosierdzia. W Tygodniu Miłosierdzia od poniedziałku do soboty zapraszamy wszystkich wiernych na wspólną modlitwę Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać w naszym Kościele po Mszy św. wieczorowej. Zachęcam do odmawiana w domach Koronki do Miłosierdzia każdego dnia o godz. 15.00 w łączności Katolickim radiem Podlasie.
 4. Dzisiaj po Mszy  świętej o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W ramach przygotowanie bezpośrednie do I Komunii świętej zapraszamy dzieci wraz z rodzicami codziennie na Mszę świętą i nabożeństwo majowe – w Niedzielę o godz. 12.00, a w dni powszednie o godz. 18.00  
 5. W kwietniu nie ma tacy gospodarczej
 6. Za tydzień w niedzielę 1 maja – pierwsza Niedziela Miesiąca, po Mszy świętej o godz. 12.00 nabożeństwo majowe, adoracja Najświętszego sakramentu i procesja wokół kościoła – zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Walimka, a sprzątali: Teresa Toczyńska, Agnieszka Toczyńska, Bernardyna Romaniuk, Agnieszka Weśniuk, Halina Tyszko, Mariola Jakoniuk, Ewa Daniluk i Krzysztof Rebczuk. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Wandopola. Zapraszamy na godz. 17.30
 8. Bardzo dziękujemy paniom Teresie Kowaluk i Danucie Garbowicz za ukwiecenie figurki Matki Bożej i domu parafialnego
 9. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Mateusz Boncal, rodzina Daniluków z Walimka, Zbigniew Mitura i Bezimienna z Kol. Zakalinki. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres, lub wrzucić do skrzynki pod chórem, przy niej znajdują się również przygotowane formularze przelewów. Prosimy strażaków o pomoc w zdjęciu starego silnika z dmuchawą z chóru
 10. Organizowana jest pielgrzymka samolotowa do Rzymu w dniach  29 maj (wylot niedziela – po południu z W-wa Chopina) do 2 czerwca (czwartek – powrót ok północy). Koszt taki jak w lutym – zapisy w zakrystii.
 11. Na prośbę rodziców EGZAMIN WEWNĘTRZNY PRZED BIERZMOWANIEM, (8 klasa i szkoła średnia), odbędzie się 04-07 i 09 maja 2022 r. Lista i grupy dostępna na naszej stronie w zakładce bierzmowanie i w gablocie przy kościele. Kandydat przychodzi na egzamin z rodzicem i indeksem. Kandydaci ze szkoły średniej dodatkowo przynoszą opinię od swojego katechety i oceny z religii za I półrocze i cząstkowe w II półroczu.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy:
  • W czym tkwi fenomen orędzia o Bożym Miłosierdziu i jakie zadania stawia przed nami?
  • „Na ile zaufasz, tyle otrzymasz” – o cudach upraszanych dzisiaj za wstawiennictwem św. s. Faustyny Kowalskiej.
  • Przebaczenie to nie prosty gest, ale długi proces i niełatwa droga. Mimo to warto na nią wejść.
  • Jak żyć, by czuć się dobrze z samym sobą? – w rozmowie pt. „Słabości przekujmy w moc”.
  • Żywy Różaniec a Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary. Jaką pomoc niosą misjom?

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Jan Andrzejczuk
+ Celina Czeczko
+ Tadeusz Andruszkiewicz

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 31, w tym oglądana dzisiaj: 1)