ZAPOWIEDZI

KONRAD PAWEŁ ZIELIŃSKI, kawaler, zam. Derło, par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pratulinie
i MARTA SOŁTYSIUK, panna, zam. Konstantynów, par. tutejszej
– ZAPOWIEDŹ I

***

EMIL KĘPIŃSKI, kawaler, Konstantynów, par. tutejszej
i EWA PŁATEK, panna, zam. Konstantynów, par. tutejszej
– ZAPOWIEDŹ I


  1. Intencje
  2. Zapowiedzi
  3. Dzisiaj w naszej parafii Pierwsza Komunia święta o godz. 12.00 – Msze święte w naszej parafii o godz. 8.00 9.30 i 17.00 i po Mszy świętej wieczorowej nabożeństwo majowe
  4. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za piękne posprzątanie i udekorowanie kościoła i jego otoczenia oraz za nagłośnienie plecakowe – dar od dzieci komunijnych, Dziękujemy pani katechetce Bożenie Sijko za piękne przygotowanie dzieci do tego sakramentu.
  5. Dziękujemy księżom z Kornicy i ze Szpak  za pomoc w spowiedzi dzieci komunijnych i ich rodziców 
  6. Wszystkie dzieci komunijne zapraszamy od poniedziałku na Mszę św. o godz. 18.00 na “biały tydzień”. Będziemy go przeżywać w następującym porządku: PONIEDZIAŁEK – Dziękczynienie Bogu za pełny udział we Mszy świętej, WTOREK – Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, ŚRODA – Dzień misyjny, CZWARTEK – Przyrzeczenia abstynenckie, PIĄTEK – Dziecko świadkiem Chrystusa – (poświęcenie pamiątek komunijnych), SOBOTA – Akt ofiarowania się dzieci Matce Najświętszej.
  7. Poświęcenie pól w tym tygodniu od godz. 16.00: w piątek 20 maja – Horoszki Małe (Msza święta o godz. 18.00) i w sobotę 21 maja – Kolonia Konstantynów, Konstantynów, ul.: Leśna, Janowska, Słoneczna, Północna, Parkowa. (Msza święta będzie sprawowana w niedzielę 22 maja o godz. 8.00) Prosimy o pojazd na godz 15.45.
  8. Końcowy egzamin dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w dwóch turach w kościele parafialnym: DZIEWCZĘTA – we wtorek 17 maja o godz. 19.00 i CHŁOPCY – w środę 18 maj o godz. 19.00. Osoby, które z różnych przyczyn nie przystąpiły do egzaminu wstępnego mają okazję to nadrobić w poniedziałek o godz. 19.00 w salce katechetycznej – w przeciwnym wypadku ich bierzmowanie będzie w późniejszym terminie. 
  9. Zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych na sprzątanie kościoła w piątek 20 maja na godz. 19.00
  10. W sobotę 21 maja spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodziców. Zapraszamy wszystkich na godz. 9.00 
  11. W niedzielę 22 maja Rocznica Pierwszej Komunii świętej – Msza święta o godz. 12.00. Dzieci przychodzą na Mszę św. w miarę możliwości w strojach komunijnych lub na biało, bądź na galowo 
  12. W niedzielę 22 maja 2022 r. będzie beatyfikacja, sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki dwóch wielkich dzieł w Kościele: Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. Wszystkie osoby należące do Kół Żywego Różańca zapraszamy na wspólną modlitwę dziękczynną Bogu, za dar beatyfikacji po Mszy świętej o godz. 9.30 
  13. Trwają prace remontowe przy organach. Wymieniono już silnik w dmuchawie (stary był 1944 r.), odnowiono piszczałki w prospekcie organowym, zrobiono nowe miechy wyrównawcze i część zaworów powietrznych. Prace remontowe przy organach mają się zakończyć pod koniec czerwca. Uroczyste poświęcenie odbędzie się na Sumie odpustowej ku czci św. Jacka w niedzielę 28 sierpnia w czasie dożynek parafialno-gminnych. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe naszego remontu. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003
  14. W dniach 10-11 czerwca (piątek, sobota) planowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy Zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z rodzicami i chętnych parafian – zaliczka na pielgrzymkę 100 zł. i 100 zł w autokarze- zapisy w zakrystii
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy:
    1. Od dwóch lat konsekwentnie zaprowadzany jest globalny chaos. Na ile jesteśmy świadomi, że powszechna demoralizacja ludzkości została zaplanowana?
    2. Od wyniku wojny na Ukrainie zależy nie tylko to, jaka władza będzie w Kijowie, ale i w Warszawie – podkreśla w „rozmowie Echa” prof. Andrzej Nowak. 
    3. Czy święci mogą pomagać w sprawach finansowych? O niezwykłych cudach sługi Bożego o. Wenantego.
    4. Sam upomniał się o swój kult. Św. Andrzej Bobola objawiał się w miejscu swego urodzenia.
    5. Konsekrowane wdowieństwo to wyjątkowy sposób na wypełnienie życia.
    6. W numerze relacja z Diecezjalnego Dnia Rodziny w Parczewie.

Błogosławieństwo pól 2022

Procesja błagalna po poszczególnych wioskach rozpocznie się o godz. 16.00 a Msza św. w intencji rolników o pomyślne zbiory, urodzaje i Boże błogosławieństwo o godz, 18.00 w kościele parafialnym. Prosimy o pojazdy po księdza o godz. 15.45. 

DataMiejscowość/ulica
11 majaZakalinki Kolonia
12 majaZakalinki Wieś
Poświęcenie pól: 13 majaMsza święta: 15 majaKonstantynów, ul.: Rolnicza, Sportowa, Północna, Nowa 
20 majaHoroszek Małych 
Poświęcenie pól: 21 majaMsza święta: 22 majaKolonia Konstantynów i Konstantynów, ul.: Leśna, Janowska, Słoneczna, Północna, Parkowa
26 majaBonin Ogródki i Bonin Wieś
27 majaWalimek i Zalesie
Poświęcenie pól: 28 majaMsza święta: 29 majaKonstantynów ul.: Kościuszki (od Sarnak), Targowa, Mickiewicza, Piłsudskiego, Wyszyńskiego 
01 czerwcaWandopol
02 czerwcaWiechowicze
03 czerwcaWitoldów
04 czerwcaKolonia Komarno
06 czerwcaZakanale
08 czerwcaRaczki
09 czerwcaKazimierzów

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Danuta Sobolewska

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 38, w tym oglądana dzisiaj: 1)