2. Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza, jest to szczególny dzień modlitwy o liczne dobre i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne – tego dnia ofiary składane na tacę są przeznaczone na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchowne naszej diecezji. W swoich modlitwach pamiętajmy o naszym Panu Organiście w dniu jego imienin i o + ks. Aleksandrze Kornilaku w 50 rocznicę śmierci.  Po Mszy świętej o godz. 12.00 i nabożeństwie majowym spotkanie z kandydatami do bierzmowania (oprócz kl. VII) i ich rodzicami w kościele – obecność obowiązkowa
  3. Dzisiaj w Parczewie Diecezjalny Dzień Rodziny. Rozpocznie się on o godz. 10.00 w Bazylice Parczewskiej – zapraszamy do słuchania transmisji w Katolickim Radiu Podlasie.
  4. W środę 11 maja rozpoczynamy poświęcenie pól w naszej parafii. Procesja błagalna po poszczególnych wioskach rozpocznie się o godz. 16.00 a Msza św. w intencji rolników o pomyślne zbiory, urodzaje i Boże błogosławieństwo o godz, 18.00 w kościele parafialnym. Prosimy o pojazdy po księdza o godz. 15.45. W tym tygodniu: 11 maja – Zakalinki Kolonia, 12 maja – Zakalinki Wieś, 13 maja – Konstantynów, ul.: Rolnicza, Sportowa, Północna, Nowa (Msza święta będzie sprawowana w niedzielę 15 maja o godz. 8.00)
  5. W piątek 13 maja różaniec Fatimski z nabożeństwie majowym po Mszy św. o godz. 18.00 zakończony nabożeństwem majowym.
  6. Egzamin dla dzieci Pierwszokomunijnych odbędzie się w dwóch turach w salce katechetycznej: kl. 3A w środę 11 maj  o godz. 19.00 i kl. 3B w czwartek 12 maj  o godz. 19.00. Dzieci przychodzi na egzamin z rodzicem i indeksem.
  7. Zapraszamy rodziców dzieci I komunijnych na sprzątanie i dekorowanie kościoła w piątek 13 maja na godz. 20.00 i koszenie trawy wokół kościoła – sobota 14 maja od 10.00
  8. W sobotę 14 maja spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Zapraszamy na godz. 9.00 klasa 3A, a na godz. 9.30 klasa 3B
  9. W sobotę o godz. 10.45 Msza św. w kaplicy w DPS – za parafian
  10. W niedzielę 15 maja Pierwsza Komunia święta w naszej parafii o godz. 12.00 – prosimy aby w kościele w tych godzinach przebywały dzieci pierszokomunijne, rodzice i najbliższa rodzina. Pozostałych parafian zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 17.00 lub uczestniczenie we Mszy św. na zewnątrz naszej świątyni
  11. Planujemy Rocznicę Pierwszej Komunii świętej – kl. IV w niedzielę 22 maja o godz. 12.00
  12. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Janusz i Teresa Nitychoruk, Dominika i Sylwester Kulesza, Ofiara Bezimienna. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres, lub wrzucić do skrzynki pod chórem, przy niej znajdują się również przygotowane formularze przelewów.
  13. W dniach 10-11 czerwca (piątek, sobota) planowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy Zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z rodzicami i chętnych parafian – zapisy w zakrystii.
  14. Pani Henryka Zubkowicz bardzo dziękuję wszystkim którzy pomogli jej 3 maja na Mszy świętej kiedy zasłabła i za modlitwę w jej intencji
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Echa katolickiego przeczytamy:
    • Jaki prezent dać z okazji Pierwszej Komunii Świętej i co zrobić, by ten wyjątkowy dzień w życiu dziecka nie stał się tylko epizodem.
    • W pamiętnym dniu zamachu ugodzony kulą święty Jan Paweł II modlił się po polsku
    • W trwającej na Ukrainie wojnie poraz pierwszy w  historii dezinformacja staje się potężną bronią nieustępującą w swej sile rażenia czołgom. Ta broń używana jest dziś niestety na wielu frontach.
    • Nieznajomość temperamentu współmałżonka czy dziecka może być przyczyną konfliktów i napięć w rodzinie. Jak pomóc sobie we wzajemnym poznaniu.
    • Co przyciąga ludzi do Wojsk Obrony Terytorialnej i  jak wyglądają realia służby w tej formacji?
    • O objawach i leczeniu astmy – w dziale “Zdrowie”

+ Janina Franczuk

+ Kazimiera Kopczyńska