ZAPOWIEDZI

ADRIAN KARPOWICZ, kawaler, w Konstantynowie, parafii tutejszej
i MARTA KOSTRZEWA, panna, w Białej Podlaskiej,  parafii  Bł. Honorata,
par. p.w. Bł. Honorata w Białej Podlaskiej
– ZAPOWIEDŹ I


 1. Intencje
 2. Zapowiedź.
 3. Dzisiaj Msze święte w naszym kościele: Uroczysta Rezurekcja z procesją wokół kościoła – tradycyjnie o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o godz. 10.00, 11.00 DPS i 12.00. Nie ma Mszy św. o godz. 8.00!
 4. W Poniedziałek wielkanocny Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 11.00 DPS i 12.00. Tradycyjnie czytany będzie list rektora KUL. Taca na KUL
 5. Przez cały tydzień będziemy przeżywali oktawę wielkanocną – z racji oktawy nie ma postu w piątek
 6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca – Msze święte o 7.00, a także Pierwsza Niedziela Miesiąca – Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 12.00
 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca na działalność dobroczynną Caritas diecezji siedleckiej. Zachęcam do odmawiana w domach Koronki do Bożego Miłosierdzia każdego dnia. 
 8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w liturgii Triduum Paschalnego i dekoracjach: paniom za przygotowaną dekorację naszego kościoła, służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu z panem organistą na czele, braci strażackiej i wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystości wielkanocne.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z …., a sprzątali: …. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Rolniczej. Zapraszamy na godz. 17.30
 10. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  • Śmierć straciła władzę nad Jezusem, choć przecież pozostał człowiekiem. O zmartwychwstaniu, które przekracza zasady i prawa rządzące światem – w dziale „opinie”.
  • Grób Boży to świadek zmartwychwstania Jezusa. Skąd pewność, że jest autentyczny? – w rozmowie z badaczem Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  • Przez lata była uwikłana w okultyzm i satanizm – poruszające świadectwo Marty, która po nawróceniu zmartwychwstała do nowego życia.
  • Kościół od 2 tys. lat pokonuje wzburzone fale dziejów. Dziś płynie czy dryfuje? – odpowiedź w dziale „opinie”.
  • Chciałby grać tak, jak się Panu Bogu podoba – wywiad z odtwórcą roli Pawlaka w nowej ekranizacji „Samych swoich”.
  • Materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.


Życzenia

„Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, próżna byłaby nasza wiara i próżne byłoby nasze przepowiadanie” (św. Paweł). Dzisiaj Kościół całemu stworzeniu ogłasza radosne i pełne mocy orędzie, że Chrystus Pan zmartwychwstał i JEST z nami! Drogim Parafianom i miłym Gościom składamy najgorętsze życzenia: doświadczenia w swoim sercu i we wspólnocie z innymi miłości i pokoju, które płyną z pustego Grobu naszego Zbawiciela. Życzę przeżycia paschy, czyli przejścia wraz z Chrystusem z ciemności do światła, z grzechu do łaski, ze śmierci do życia, ze smutku do radości, z choroby do zdrowia, z nienawiści do życzliwości. Radości, zdrowia i nadziei. Alleluja!

(Oglądana: 407, w tym oglądana dzisiaj: 1)