1. Intencje
 2. Dzisiaj Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, Poświęcenie palm na początku każdej Mszy świętej, natomiast przed Sumą o godz. 12.00 poświęcenie palm nastąpi przed kościołem a po nim procesja wokół kościoła. Po Sumie ostatnie Gorzkie Żale. 
 3. O godz 16.00 Pokutna Droga Krzyżowa ulicami Nową, Północną i Parkową –  Do niesienia krzyża i czytania rozważań zapraszamy poszczególne grupy – strażaków, nauczycieli, pracowników gminy, kółka różańcowe i wszystkich chętnych.  Bardzo gorąco zapraszamy z lampionami i świecami.
 4. Próba liturgiczna dla ministrantów w Wielki Czwartek o godz. 17.30
 5. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to jedyna Msza św. tego dnia w naszym kościele. Niech nasza obecność i wspólna wieczorna modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec Chrystusa za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Tego dnia będzie można skorzystać z sakramentu pokuty od  godz. 21.00  do godz. do 22.00 
 6. W Wielki Piątek przeżywamy dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Po zakończeniu Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Bożego Grobu”. adoracja potrwa do godz. 22.00 – dyżur spowiedniczy od godz. 21.00  do godz. do 22.00 Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Tego dnia wypada I Piątek Miesiąca – istotą jest przyjęcie komunii świętej wynagradzającej – z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać w ciągu tygodnia. 
 7. Tradycyjnie w Wielką Sobortę święcenia pokarmów na stół wielkanocny i wody – w kościele parafialnym od godz. 9.00, 10.00 11.00 11.30 DPS i ostatnia 12.00. Na wioskach 9.00 – Kazimierzów, 9.15 – Walimek i Zalesie, 9.30 – Zakalinki i 9.45 – Bonin – prosimy o pojazd na godz 8.50 Podczas święcenia pokarmów można złożyć ofiary na tacę i ofiarować jajka dla Seminarium w Siedlcach
 8. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 poświęceniem ognia przed kościołem. Do kościoła przychodzimy ze świecami i paschalikami, aby przy zapalonych świecach odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Adoracja i czuwanie modlitewne do godziny 22.00
 9. Uroczysta Rezurekcja tradycyjnie o godz. 6.00 – zapraszamy wszystkich do uroczystej procesji wokół Kościoła. Pozostałe Msze św. o godz. 10.00, 11.00 DPS, 12.00. W Wielkanoc nie ma Mszy św. o godz. 8.00!
 10. Zmiana czasu na letni w tym roku wypada w nocy z 30 na 31 marca. Będziemy musieli wtedy przestawić zegarki z godz. 2.00 na godz. 3.00, co oznacza, że będziemy spali o godzinę krócej. 
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Zakanala a sprzątali: Marzena Stefaniuk, Dorota i Lidia Wereszko, Teresa Adamczyk, Agnieszka Tonsiorowska, Ewa i Aleksandra Bartoszuk, Teresa Sawczuk, Eugenia Romaniuk, Marta Laszuk, Marta Biskupska,Edyta Sobieszek, Ryszard Wereszko. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Parkowej. Zapraszamy na godz. 13.00
 12. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego: Zakanale 803zł, ul. Rolnicza 180zł, ul. Słoneczna 215zł, Blok 30, 200zł, Blok 24, 180zł
 13. Zachęcamy do czytania ECHA KATOLICKIEGO

POŚWIĘCENIE POKARMÓW

KONSTANTYNÓWWIOSKI
9.00, 10.00, 11.00, 12.00 – kościół9.00 – Kazimierzów
9.15 – Zalesie i Walimek
11.30 – DPS9.30 – Zakalinki
9.45 – Bonin

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE WIELKIEJ NOWENNY PRZED DWUTYSIĄCLECIEM DZIEŁA ODKUPIENIA

W roku 2033 będziemy obchodzić rocznicę dwutysiąclecia Odkupienia, jakiego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego. Dziewięć lat, które poprzedzają ten wielki Jubileusz, jest dla Kościoła w Polsce wspaniałą okazją do ożywienia wiary, a nade wszystko do dziękczynienia za „wielkie rzeczy, jakie uczynił Wszechmocny” (Łk 1, 49).

Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce podczas 397. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się Warszawie w dniach 13-14 marca br., podjęli decyzję, że tegorocznym obchodem bliskich już Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy dziewięcioletnią Wielką Nowennę, której celem jest odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do tego wielkiego Jubileuszu.

Najważniejszymi momentami tej nowenny w latach 2024-2033 będą corocznie obchodzone uroczystości Triduum Paschalnego, Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz – kończąca rok liturgiczny – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Obchodząc co roku te najważniejsze momenty liturgiczne, będziemy w sposób szczególny dziękować i uwielbiać Boską Trójcę za dzieło Odkupienia, które ogarnia cały świat.

Zachęcam duszpasterzy, aby ‒ czy to w ramach liturgii wymienionych uroczystości czy poza nią ‒ podkreślali doniosłość dzieła Odkupienia oraz zachęcali Lud Boży do wdzięczności za nie. Wiernych zaś, zwłaszcza skupionych we wspólnotach religijnych i ruchach, proszę o wielkoduszne włączanie się we wszelkie inicjatywy z tym związane.

+ Tadeusz Wojda SAC
ARCYBISKUP METROPOLITA GDAŃSKI
PRZEWODNICZĄCY KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

Decyzją Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń parafialnych w Niedzielę Palmową, 24 marca 2024 r.


(Oglądana: 842, w tym oglądana dzisiaj: 1)