ZAPOWIEDZI

MATEUSZ FRANCZUK, stanu wolnego, zam. Falatycze,
par. św. Wojciecha BM w Górkach k/Łosic
i KINGA ARTYSZUK, stanu wolnego, zam. Bonin, par. tutejszej
– ZAPOWIEDŹ I


 1. Intencje
 2. Zapowiedzi
 3. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte w naszej parafii o godz. 8.00, 9.30, 10.45 w DPS, o godz. 12.00 a po niej nabożeństwo majowe i wieczorowa o godz. 17.00. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca taca gospodarcza.
 4. W środę 1 czerwca – DZIEŃ DZIECKA. Zapraszamy na Mszę św ze specjalnym błogosławieństwem dzieci o godz. 18.00.
 5. Również w środę rozpoczynamy NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W dni powszednie po Mszy św. wieczorowej (18.00), a w niedzielę po sumie (12.00) Wszystkich gorąco zapraszamy
 6. W tym tygodniu wypada I CZWARTEK MIESIĄCA – wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.00 do Mszy św wieczorowej (o  godz. 18.00). Zapraszamy do osobistej adoracji Chrystusa Eucharystycznego, I PIĄTEK MIESIĄCA i I SOBOTA MIESIĄCA – Msze święte o 7.00 i 18.00, a także I NIEDZIELA MIESIĄCA – Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna po Sumie (12.00) zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do właczenia się w procesję (dziewczynki do sypania kwiatków)
 7. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, kończąca okres wielkanocny. Okres Komunii Świętej wielkanocnej przedłużony jest do uroczystości Najświętszej Trójcy. Tego dnia zbiórka do puszek na budowę kościołów w naszej diecezji.
 8. Do soboty włącznie trwa nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego a od niedzieli rozpoczyna się nowenna przed sakramentem bierzmowania. 
 9. Poświęcenie pól w tym tygodniu od godz. 16.00: środę 1 czerwca – Wandopol (Msza święta o godz. 18.00), czwartek 2 czerwca – Wiechowicze (Msza święta o godz. 18.00),  w piątek 3 czerwca – Witoldów (Msza święta o godz. 18.00) i w sobotę 4 czerwca – Kolonia Komarno (tylko Msza święta o godz. 18.00) Prosimy o pojazd na godz 15.45.
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Witoldowa, a sprzątali: Elżbieta Kępińska, Maria Mitura, Regina Szczygielska, Halina Nogal, Krystyna Szczygielska, Krystyna Wójcicka, Stanisława Zabielska, Anita Kapłan, Jolanta i Mariusz Jeżewscy. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Wiechowicz. Zapraszamy na godz. 19.00
 11. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy – zapisy w zakrystii, te osoby, które jeszcze nie wpłaciły zaliczki prosimy aby zrobiły to w tym tygodniu
 12. SPRAWY GOSPODARCZE
  • Panu stolarzowi zapłacono 8000 zł za wykonanie 12 ławek przed kościołem
  • Zostały zakupione 4 świeczniki i świece olejowe – 4000 zł
  • Zakupiono podwójny garaż metalowy, który będzie przywieziony za 3 tyg.  – 7800 zł
  • Zakupiono drzewo opałowe do domu parafialnego – 2200 zł
  • Zapłacono ubezpieczenie budynków parafialnych – 1950 zł
  • Kontener – śmieci szklane z cmentarza –  947,43 zł
  • Trwają prace remontowe przy organach. Poświęcenie organów planujemy w niedzielę 28 sierpnia o godz. 11.00 w czasie odpustu św. Jacka. Poświęci je delegat ks. biskupa ks. kan. Jacek Sereda. Po poświęceniu zapraszamy wszystkich na koncert organowy w wykonaniu Mariusza Rzewuskiego wraz z żoną (ok 45 min). o godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta Suma Odpustowa ku czci św. Jacka i dożynki parafialno-gminne. Więcej szczegółów podamy w bliższym terminie.
 13. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
  • Co dziś mówi nam Dogmat o Wniebowstąpieniu Pana Jezusa?
  • Jan Paweł II podkreślał, by nie pozostawiać trudnych pytań bez odpowiedzi – rozmowa z reżyserką filmu „Szklany Dom”.
  • Posłuszeństwo w Kościele dotyczy nie tylko duchownych, ale i wiernych. Niestety, coraz wyraźniej widać, że są z tym kłopoty.
  • Poświęcenie a błogosławieństwo – na czym polega różnica i jak je rozumieć, by nie stały się pustym zwyczajem?
  • Naszym dzieciom grożą demencja i autyzm cyfrowy, które są skutkiem niekontrolowanego korzystania z elektronicznych mediów. Jak im zapobiec?
  • Czym jest zwyrodnienie stawu biodrowego i kiedy należy się poddać zabiegowi wszczepienia endoprotezy?
  • Materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

Błogosławieństwo pól 2022

Procesja błagalna po poszczególnych wioskach rozpocznie się o godz. 16.00 a Msza św. w intencji rolników o pomyślne zbiory, urodzaje i Boże błogosławieństwo o godz, 18.00 w kościele parafialnym. Prosimy o pojazdy po księdza o godz. 15.45. 

DataMiejscowość/ulica
11 majaZakalinki Kolonia
12 majaZakalinki Wieś
Poświęcenie pól: 13 majaMsza święta: 15 majaKonstantynów, ul.: Rolnicza, Sportowa, Północna, Nowa 
20 majaHoroszek Małych 
Poświęcenie pól: 21 majaMsza święta: 22 majaKolonia Konstantynów i Konstantynów, ul.: Leśna, Janowska, Słoneczna, Północna, Parkowa
26 majaBonin Ogródki i Bonin Wieś
27 majaWalimek i Zalesie
Poświęcenie pól: 28 majaMsza święta: 29 majaKonstantynów ul.: Kościuszki (od Sarnak), Targowa, Mickiewicza, Piłsudskiego, Wyszyńskiego 
01 czerwcaWandopol
02 czerwcaWiechowicze
03 czerwcaWitoldów
04 czerwcaKolonia Komarno
06 czerwcaZakanale
08 czerwcaRaczki
09 czerwcaKazimierzów

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+++

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 21, w tym oglądana dzisiaj: 1)