ZAPOWIEDZI

MATEUSZ FRANCZUK, stanu wolnego, zam. Falatycze, par. św. Wojciecha BM w Górkach k/Łosic
i KINGA ARTYSZUK, stanu wolnego, zam. Bonin, par. tutejszej
– ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

***

SEBASTIAN MACIEJ GADOMSKI, stanu wolnego, zam. Chybowie, par. św. Stanisława BM w Sarnakach
i IWONA ŻUK, stanu wolnego, zam. Horoszkach Małych, par. tutejszej
– ZAPOWIEDŹ I


 1. Intencje
 2. Zapowiedzi
 3. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, kończąca okres wielkanocny. Okres Komunii Świętej wielkanocnej przedłużony jest do przyszłej niedzieli – Uroczystości Najświętszej Trójcy. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny, za śpiew hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź…  – Msze święte o godz. 8.00, 9.30, 10.45 w DPS, 12.00 a po niej nabożeństwo czerwcowe i o 17.00.  Dzisiejsze ofiary składane do puszek przeznaczone są na budowę kościołów w naszej diecezji.
 4. Od dzisiaj rozpoczyna się obowiązkowa nowenna do Ducha Świętego przed sakramentem bierzmowania i potrwa do poniedziałku 13 czerwca – w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 a w dni powszedniej na Mszy świętej o godz. 18.00. Po Mszy świętej będą próby przed bierzmowaniem. spowiedź przed sakramentem bierzmowania planujemy w poniedziałek 13 czerwca o godz. 19.00 
 5. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – Msze święte o godz. 8.00 i 18.00.
 6. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – Msze święte o godz. 7.00 i 18.00 zachęcamy do modlitwy o liczne i gorliwe powołania do kapłaństwa
 7. W piątek z racji na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy Msza święta poranna o godz. 6.30
 8. W przyszłą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, która kończy okres Spowiedzi Wielkanocnej. Po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy 7 – obecność obowiązkowa 
 9. Poświęcenie pól w tym tygodniu od godz. 16.00: poniedziałek 6 czerwca – Zakanale (Msza święta o godz. 18.00), środę 8 czerwca – Raczki  (Msza święta o godz. 18.00), czwartek 9 czerwca – Kazimierzów (Msza święta o godz. 18.00). Prosimy o pojazd na godz 15.45.
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Wiechowicz, a sprzątali: Krystyna Niedziółka, Janina Niedziółka, Marta Kuczyńska, Bogdan Kuczyński, Krystian Łukijaniuk, Mariola Łukijaniuk, Monika Hawryluk, Dominika Demczuk, Aneta Mikitiuk. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy kandydatów do bierzmowani i ich Rodziców. Zapraszamy na godz. 19.00, a w sobotę o godz. 10.00 prosimy o posprzątanie terenu wokół kościoła i koszenie trawy
 11. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Ofiara bezimienna z Warszawy, Ofiara bezimienna z Kol. Zakalinki. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres lub przynieść do zakrystii.
 12. Taca gospodarcza wyniosła w tym miesiącu 3523,60 zł i 20 eurocentów
 13. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
  • Duch Święty to dla wielu chrześcijan ciągle „Wielki Nieznany”. O konkretnych sposobach otwarcia się na Jego dary
  • Cielesna bliskość małżonków to dar Boży. Co zrobić, by dawała ona radość i pogłębiała jedność, a nie stawała się przyczynę
  • Życie wśród czarowników, sekt i ludzi opętanych – o trudnych realiach posługi w Paragwaju opowiada świecka misjonarska
  • Św. Michał Archanioł nie czeka, tylko rusza do walki z siłami ciemności, aby pokazać, że nie można tracić nadziei. O potężnej mocy miecza Wodza niebieskich zastępów.
  • Jak gospodarować w czasie inflacji i galopującej drożyzny, by przetrwać do sytuacji względnej stabilności – radzi socjolog z KUL
  • Polecamy relację z Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Leśnej Podlaskiej.

Błogosławieństwo pól 2022

Procesja błagalna po poszczególnych wioskach rozpocznie się o godz. 16.00 a Msza św. w intencji rolników o pomyślne zbiory, urodzaje i Boże błogosławieństwo o godz, 18.00 w kościele parafialnym. Prosimy o pojazdy po księdza o godz. 15.45. 

DataMiejscowość/ulica
11 majaZakalinki Kolonia
12 majaZakalinki Wieś
Poświęcenie pól: 13 majaMsza święta: 15 majaKonstantynów, ul.: Rolnicza, Sportowa, Północna, Nowa 
20 majaHoroszek Małych 
Poświęcenie pól: 21 majaMsza święta: 22 majaKolonia Konstantynów i Konstantynów, ul.: Leśna, Janowska, Słoneczna, Północna, Parkowa
26 majaBonin Ogródki i Bonin Wieś
27 majaWalimek i Zalesie
Poświęcenie pól: 28 majaMsza święta: 29 majaKonstantynów ul.: Kościuszki (od Sarnak), Targowa, Mickiewicza, Piłsudskiego, Wyszyńskiego 
01 czerwcaWandopol
02 czerwcaWiechowicze
03 czerwcaWitoldów
04 czerwcaKolonia Komarno
06 czerwcaZakanale
08 czerwcaRaczki
09 czerwcaKazimierzów

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+++

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 57, w tym oglądana dzisiaj: 1)