ZAPOWIEDZI

***


 1. Intencje
 2. Dzisiaj w naszej parafii odpust ku czci św. Jacka i poświęcenie wyremontowanych organów O godz. 11.00 organy poświęci delegat Biskupa siedleckiego, ks. kan. Jacek Sereda. Po poświęceniu zapraszamy wszystkich na koncert organowy w wykonaniu dra muzykologii Mateusza Rzewuskiego wraz z żoną (ok 45 min). o godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta Suma Odpustowa ku czci św. Jacka i dożynki parafialno-gminne. 
 3. Kończą się wakacje – we wrześniu Msze święte w dni powszednie będą sprawowane o godz. 7.00 i 17.00 – w niedzielę w porządku zwykłym – 8.00, 9.30, 10.45 DPS, 12.00 i 17.00
 4. W czwartek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego – zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę świętą o godz. 8.00. Tego dnia w swoich modlitwach pamiętajmy o poległych w obronie Ojczyzny w 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej 
 5. W tym tygodniu wypada  I CZWARTEK MIESIĄCA – Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 8.00 do Msza święta o godz. 17.00 – zachęcamy do osobistej adoracji
 6. Wypada również I PIĄTEK MIESIĄCA, I SOBOTA MIESIĄCA (adoracja po Mszy świętej wieczorowej) i  I NIEDZIELA MIESIĄCA – Wystawienie, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna po Sumie o godz. 12.00 zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.
 7. 3 września w naszych modlitwach pamiętajmy o ks. biskupie Grzegorzu Suchodolskim w dniu jego imienin
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodziny z Zakalinek Wsi. A sprzątali: Krystyna Kolenda, Urszula Stefaniuk, Elżbieta Sieklucka i za koszenie dziękujemy Markowi Stefaniukowi. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Konstantynowa z ul. Miłej i Leśnej. Zapraszamy na godz. 17.30
 9. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Szczepan Wereszko. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres lub przynieść do zakrystii.
 10. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
  • Wiem, komu zawdzięczam życie – świadectwo proboszcza parafii w Niemojkach, który ocalał z wypadku w drodze do Medjugorie.
  • „Powrót i odnowa” – to kurs, który daje kobietom z doświadczeniem aborcji szansę na wyjście z ciemności
  • Czym jest ekologiczne nawrócenie i dlaczego Kościół coraz częściej o tym mówi?
  • Przykład pociąga – o tym, co dały im wakacyjne rekolekcje oazowe – opowiadają młodzi naszej diecezji
  • Przed nami rok szkolny. Jak być uważnym rodzicem, by w porę dostrzec problemy dziecka?

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Krzysztof Rumowski

(Pogrzeb w sobotę 3 września o godz. 11.00)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie… 


98700

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom

(Oglądana: 25, w tym oglądana dzisiaj: 1)