2. Dzisiaj – I NIEDZIELA MIESIĄCA – Wystawienie, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna po Sumie o godz. 12.00 zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.
  3. W czwartek 8 września przypada święto Narodzenia NMP, Msze święte o godzinie 9.30 i 17.00 Tego dnia będziemy święcić ziarno na zasiew
  4. Za tydzień w niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00 poświęcenie przyborów szkolnych i tornistrów – zapraszamy bardzo gorąco wszystkie dzieci., a po Mszy świętej w kościele spotkanie rodziców i dzieci od klasy I do IV – obecność obowiązkowo.
  5. Wójt Gminy Konstantynów informuje, że w niedzielę 11 września 2022 r. zostanie zorganizowana tzw. „Biała Niedziela” na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Konstantynowie w godzinach od 10.00 do 14.00 – mieszkańcy gminy Konstantynów będą mogli wykonać bezpłatne specjalistyczne badania lekarskie. – więcej informacji na stronie Urzędu Gminy.
  6. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w Odpust ku czci św. Jacka i parafialno-gminne dożynki. Podziękowania te składamy na ręce pana wójta Romualda Murawskiego.
  7. 23 sierpnia odbyła się Rada Parafialna głównymi tematami były:
    • remont organów
    • omówiono regulamin cmentarza parafialnego w Konstantynowie
    • ks. proboszcz poinformował Radę Parafialną że 16 sierpnia otrzymał wiadomość z NFOŚ o wyznaczeniu koordynatora do wniosku 1240/2019 (dotacja dotycząca remontu kościoła i starej plebanii, złożona w ramach naboru ciągłego do programu Budownictwo energooszczędne – zmniejszenie zużycia energii w budownictwie). “Po dokonaniu oceny według kryteriów jakościowych dopuszczających w zakresie zasadności realizacji przedsięwzięcia, czyli tzw. kryteriów ekologiczno-technicznych w/w wniosku o dofinansowanie, zostanie przesłane pismo informujące o ocenie i dalszym procedowaniu przedmiotowego wniosku”
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodziny Konstantynowa z ul. Miłej i Leśnej. A sprzątali: Ewa Mikulska, Halina Kuć, Bernadeta, Janczuk, Piotr Janczuk, Natalia Olichwiruk, Aneta Olichwiruk, Iwona Wasilewska, Maja Wasilewska, Marlena Nowicka. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Konstantynowa z ul. Platera blok nr. 1. Zapraszamy na godz. 17.30
  9. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Elżbieta Korniluk. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres lub przynieść do zakrystii.
  10. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
    • Co mówi Duch Święty do Kościoła? Komentarz do diecezjalnego etapu synodu biskupów.
    • O przyczynach odchodzenia od Kościoła – w kontekście najnowszych badań. I jak te statystyki można odnieść do naszej diecezji?
    • „Jeśli cudów szukasz, idź do Antoniego”. Święty z Padwy to specjalista nie tylko od rzeczy zagubionych, ale i ludzkiej duszy.
    • Zuzela dla Prymasa Tysiąclecia była tym, czym dla papieża Wadowice. Dlaczego warto odwiedzić miejsca narodzin kard. Wyszyńskiego?
    • Na czym polega popularna ostatnio dieta ketogeniczna i kto może ją stosować?
    • W numerze także relacja z Pielgrzymki Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej.

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom