2. Dzisiaj – po Mszy świętej o godz. 12.00 poświęcenie przyborów szkolnych i tornistrów – zapraszamy bardzo gorąco wszystkie dzieci, a po Mszy świętej w kościele spotkanie rodziców i dzieci od klasy I do IV – obecność obowiązkowo.
  3. Dzisiaj na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Konstantynowie „Biała Niedziela”. W godzinach od 10.00 do 14.00 – mieszkańcy gminy Konstantynów będą mogli wykonać bezpłatne specjalistyczne badania lekarskie. – więcej informacji na stronie Urzędu Gminy.
  4. We wtorek 13 września po Mszy świętej wieczorowej różaniec fatimski – bardzo gorąco zapraszamy
  5. W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte w naszym kościele o 7.00 i 17.00, a o godz. 10.00 w DPS Mszy świętej będzie przewodniczył bp. Grzegorz Suchodolski, a po niej będzie poświęcenie krzyża postawionego na terenie DPS-u. Tego dnia modlimy się za Ukrainę.
  6. 25 września w naszej parafii będziemy przeżywali niedzielę seminaryjną i gościli w naszej wspólnocie kleryka – tego dnia ofiary na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej
  7. Za tydzień po Mszy świętej wieczorowej w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania (kl. 7 i 8) i ich rodziców – Spotkania te będą co miesiąc zawsze w 3 niedzielę miesiąca – obecność obowiązkowa
  8. Bardzo prosimy rodziców dzieci przygotowujących się do 1 Komunii świętej o zakup różańców dla swoich dzieci. Poświęcenie różańców będzie w ostatnią niedzielę września (25.09) na Mszy świętej o godz. 12.00
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Konstantynowa z ul. Platera blok nr. 1 – A sprzątali: Halina Kowaluk, Mariola Bebel, Piotr Bebel i Agnieszka Żuk. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Konstantynowa z ul. Platera blok nr. 5. Zapraszamy na godz. 17.30
  10. Do ZŁOTEJ KSIĘGI DOBRODZIEJÓW, którzy dołożyli swoją cegiełkę na remont organów, zostali wpisani: Ofiara bezimienna z Konstantynowa. Ofiary na ten cel można przesłać nr. konta: 83 8039 0006 0010 0400 2310 0003 – w tytule przelewu piszemy “Darowizna na remont organów“ i rodzina i adres lub przynieść do zakrystii.
  11. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
    • Przestrzeń wyznaczona przez cień krzyża jest najpewniejsza. Tam zło nie ma przystępu – w tekście „Logika krzyża”.
    • Lekcja religii nie ogranicza się do składania rąk do modlitwy, ale daje też konkretną wiedzę. O roli katechety, katechezy i rodziców w procesie wychowania.
    • Co Duch Święty mówi Kościołowi? Komentarz do diecezjalnego etapu synodu biskupów.
    • Przez 40 lat trwała heroicznie pod krzyżem, z miłością przyjmując każde cierpienie. Kim była pochodząca z naszej diecezji s. Róża Niewęgłowska?
    • Czy i od kogo Polsce należą się reparacje wojenne? – w rozmowie z historykiem.

+ Leszek Szpura

Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom