ZAPOWIEDZI

***


 1. Intencje
 2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – ofiary na ten cel składamy do puszek i Światowy Dzień Ubogich – ofiary na ten cel składamy na tacę.
 3. W czwartek 17 listopada wypada liturgiczne wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – głównej patronki naszej parafii. 
 4. W sobotę 19 listopada 2022 r. zapraszamy Młodych na obchody Światowych Dni Młodzieży w Białej Podlaskiej w par. pw. Wniebowzięcia NMP. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00 zawiązaniem wspólnoty, praca w grupach, poczęstunek, adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia. Zakończenie spotkania ok. godz. 14.30 – 15.00. Tych, którzy chcą uczestniczyć w spotkaniu, ze względów organizacyjnych, proszę o zgłoszenie się do ks. wikariusza najpóźniej do wtorku.
 5. Za tydzień w niedzielę 20 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, a na sumie o godz. 12.00 Odpust ku czci św. Elżbiety Węgierskiej, której będzie przewodniczył ks. Wojciech Bazan, proboszcz parafii Komarno. Po Mszy świętej i procesji eucharystycznej błogosławieństwo dzieci., A po Mszy świętej o godz. 17.00 comiesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania – obecność obowiązkowa
 6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Konstantynowa z ul. Janowskiej blok nr. 36 – A sprzątali: Jadwiga Hryciuk, Tadeusz Hryciuk, Dorota Andruszkiewicz. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła i otoczenia wokół kościoła – grabienie liści i groty hrabiego przed odpustem parafialnym prosimy rodziny z Wiechowicz Zapraszamy na godz. 9.00
 7. OPŁATKI – Pan Organista w tym tygodniu będzie roznosił opłatki w następującym porządku:
  • Poniedziałek – o godz. 9.00 – WALIMEK i ZALESIE 
  • Środa – o godz. 9.00 – KAZIMIERZÓW
  • Czwartek – o godz. 9.00 – BONIN OGRÓDKI i BONIN WIEŚ
  • Piątek – o godz. 9.00 – HOROSZKI MAŁE
 8. – o godz. 14.30 – KOLONIA KOMARNO
 9. Został złożony i uzupełniony wniosek do NFOŚiGW w sprawie remontu kościoła i starej plebanii. Bardzo dziękujemy za pomoc i pracę przy tym p. wójtowi Romualdowi Murawskiemu
 10. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
  • Jak rozumieć hasło: lokalny patriotyzm i dlaczego propagowanie go jest tak ważne w dzisiejszych czasach?
  • Co jest przyczyną wzrostu samobójstw wśród seniorów? Jak pomóc osobie znajdującej się w kryzysie?
  • Czyściec nie jest fantastyczną krainą między niebem a piekłem. Co mówią o nim święci i Ewangelia?
  • Mijają dwa lata od protestów ulicznych po pamiętnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Agresja, jaką wywołały, wciąż przybiera na sile.
  • W więzieniu spędził 12 lat, a dziś głosi rekolekcje z przesłaniem, że dla Boga nie ma nic niemożliwego.
  • Odpowiednio dobrana dieta może pokonać wiele chorób – mówi autorka znanej diety dr Ewa Dąbrowska.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Renata Artyszuk

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…


(Oglądana: 575, w tym oglądana dzisiaj: 1)