1. Intencje
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku, przewodniczy im ks. Tomasz Wakuła – kapelan w Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach, którego bardzo serdecznie witamy. Porządek Mszy świętych rekolekcyjnych: w niedzielę 8.00, 9.30, 10.45 DPS 12.00 i 17.00; w poniedziałek i we wtorek: 9.30, 10.45 w DPS, 16.00 i 18.00. W poniedziałek i we wtorek będą księża spowiednicy z sąsiednich parafii. Spowiedź rozpocznie się przed każdą Mszą świętą. Bardzo gorąco zapraszamy do skorzystania z tych ćwiczeń duchowych i sakramentu pokuty i pojednania. W naszych modlitwach polecajmy siebie nawzajem i księdza rekolekcjonistę, a także wszystkich chorych i cierpiących. Dzisiaj po Mszy świętej wieczorowej spotkanie z kandydatami do bierzmowania z kl. 7 i 8
 3. We wtorek ofiary składane na tacę są wyrazem naszej wdzięczności  za trud wygłoszonych rekolekcji i przeznaczone w całości dla księdza rekolekcjonisty
 4. Zapraszamy wszystkich, a w szczególności dzieci, z lampionami na Roraty w najbliższą najbliższą środę i sobotę o godz. 7.00
 5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z  Konstantynowa z ul. Kościuszki. Sprzątali: Halina Nitychoruk, Teresa Bartosiewicz, Marzena Bartosiewicz, Marzanna Tymoszuk i Magdalena Laszuk. W środę 21 grudnia o generalne sprzątanie kościoła i ubranie choinek bardzo prosimy rodziców i kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy na godz. 17.30
 6. W sobotę 24 grudnia – Wigilia – Msze święte o godz. 7.00 i pasterka o północy.
 7. W niedzielę – Boże Narodzenie – Msze święte o godz. 9.30 w DPS 10.45 i 12.00 – nie będzie Mszy świętej wieczorowej o godz. 17.00 – z racji ostatniej niedzieli miesiąca taca gospodarcza
 8. Tradycyjnie jak co roku możemy wspomóc poprzez zakup świec Caritasu – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Świece dostępne są w 3 rozmiarach: mała 10 zł, średnia 15 zł, duża 20 zł – zapraszamy do zakrystii
 9. Bardzo dziękujemy
  • za ofiarowanie i przywiezienie choinek p. Skubiszowi
  • za obsadzenie choinek i wniesienie ich do naszego kościoła panom: Wojtkowi  i Danielowi
  • za zmianę obrusów i dekoracje świąteczne p. Bożenie Klimczuk i Monice Mirończuk
  • odśnieżenie wokół kościoła i na cmentarzu parafialnym p.Wojciechowi Kępińskiemu i Tomaszowi Zalewskiemu
 10. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
  • Jak powinna przebiegać wieczerza wigilijna? Dlaczego tak ważny jest gest przełamania się opłatkiem i jaką wymowę ma tzw. puste miejsce przy stole?
  • Dlaczego św. Brat Albert nazywany jest człowiekiem Bożego Narodzenia? Jak rozumiał wezwanie do bycia dobrym jak chleb?
  • Czy potrafimy cieszyć się Bożym Narodzeniem? I co oznacza pojęcie tak często używane w Biblii „radosna nowina”?
  • Ostatnie miesiące przynoszą coraz liczniejsze ataki na osobę św. Jana Pawła II i próby podważenia jego autorytetu. Komu na tym zależy?
  • O świętach na Ukrainie i w Rosji opowiadają pochodzący z naszej diecezji i posługujący na Wschodzie misjonarze. 
  • Zdrowie zaczyna się w jelitach. Jak i co powinniśmy jeść, by jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją?

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Eugenia Demianiuk

+ Ryszard Gołowczyk

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…


(Oglądana: 621, w tym oglądana dzisiaj: 1)