1. Intencje
 2. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca a tym samym taca gospodarcza – Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom
 3. Również dzisiaj o godz. 13.00 Wójt Gminy Konstantynów i Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie zapraszają na 30 Prezentację “Za kolędę dziękujemy” 
 4. W czwartek 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego – wraz z całym Kościołem będziemy przeżywali w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia poświęcamy gromnicę. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na rzecz zakonów kontemplacyjnych. Msze święte w naszym kościele o godz. 9.30 17.00. W zakrystii można nabyć gromnice w cenie 15 i 20 zł. Tego dnia wypada też I czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, po Mszy świętej o godz. 9.30 – potrwa do godz. 17.00. Zapraszamy do osobistej adoracji Chrystusa Eucharystycznego
 5. W tym tygodniu przypada także – I Piątek Miesiąca i I Sobota Miesiąca – Msze święte o 7.00 i 17.00, spowiedź od 16.30,  I Niedziela Miesiąca – Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 12.00
 6. W piątek 3 lutego po Mszy świętej będzie można otrzymać błogosławieństwo św. Błażeja połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.
 7. W środę 1 lutego, po Mszy świętej wieczorowej ostatnia szansa na zaliczenie egzaminu wewnętrznego przed bierzmowaniem, a 2 lutego po Mszy świętej wieczorowej w kościele – Egzamin końcowy przed bierzmowaniem, dla wszystkich, którzy zaliczyli egzamin wewnętrzny. Od piątku 3 lutego po Mszy świętej wieczorowej – rozpocznie się OBOWIĄZKOWA dla kandydatów do bierzmowania, Nowenna do Ducha Świętego i bezpośrednie przygotowanie i próby przed bierzmowaniem, które odbędzie się w czasie wizytacji kanonicznej bp. Grzegorza Suchodolskiego w niedzielę 12 lutego na Mszy świętej o godz. 17.00
 8.  Dziękujemy za posprzątanie kościoła i uprzątnięcie choinek rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Bonina Wsi i Bonina Ogródki. Zapraszamy na godz. 17.30
 9. Od 1 lutego “Komunalnik” podnosi cenę za wywóz śmieci z cmentarza do 695 zł + VAT za tonę śmieci. Bardzo prosimy o segregację śmieci i wpłaty 35 zł od rodziny za śmieci na konto cmentarne – blankiety były roznoszone w czasie wizyty kolędowej i są wyłożone na stoliku przy gazetach
 10. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  1. 2 lutego Kościół obchodzi Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Świadectwa osób, które odpowiedziały na wezwanie „Pójdź za Mną”, w tekście „Powołane”.
  2. Dlaczego obecność wspólnot kościelnych w internecie jest ważna? – w rozmowie „Przekazujemy Dobrą Nowinę”.
  3. Nieliczenie się rządzących z wolą ludzi to psucie demokracji – w wywiadzie „Echa”.
  4. Relacje z uroczystości ku czci bł. Męczenników Podlaskich oraz Diecezjalnego Zjazdu Kolędników Misyjnych.
  5. Człowieka nie można zrozumieć bez Chrystusa – relacja ze spotkania w ramach cyklu „Przekroczyć siebie”

PODSUMOWANIE KOLĘDY

Mieliśmy do odwiedzenia w naszej parafii 1060 rodzin. Kolędę przyjęło 873 rodzin co stanowi 82 % rodzin w parafii (w ubiegłym roku było 77%).

Kolęda dla większości stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie. Wielu z radością oczekiwało kapłana, niektórzy wzięli nawet dzień wolny od pracy. Dziękuję drogim parafianom za życzliwe przyjęcie kapłana w swoim domu. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia i serdeczną rozmowę. Dziękujemy też za cenne uwagi, które świadczą o zatroskaniu o kształt wspólnoty parafialnej. Dziękujemy kierowcom za podwiezienie nas na wizytę kolędową

Wyrażam wdzięczność za ofiary pieniężne składane w czasie kolędy – w ten sposób wypełniamy wspólnie V przykazanie kościelne, które mówi, że należy dbać o potrzeby wspólnoty Kościoła.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ ++

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 460, w tym oglądana dzisiaj: 1)