2. Dzisiaj Kościół na całym świecie obchodzi kolejną Niedzielę Słowa. Zachęcamy aby ten dzień, był poświęcony rodzinnemu czytaniu Pisma Świętego. Dzisiaj przypada także 160 rocznica wybuchu powstania styczniowego. Zachęcamy do modlitwy w intencji poległych i naszej Ojczyzny
  3. W środę o godz. 10.30 Wizyta kolędowa w DPS i kończymy zaplanowaną wizytę kolędową. Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie a miałby takie życzenie w tym tygodniu prosimy o kontakt zakrystii.
  4. Do końca stycznia Msze święte w dni powszednie – tylko rano.
  5. W poniedziałek 23 stycznia wspomnienie Błogosławionych męczenników Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy. ks. Jacek proboszcz z Pratulina zaprasza na odpust, który rozpocznie się o godz. 11.15 modlitwą a o godz. 12.00 Eucharystia wraz z włączeniem do grona kandydatów Bractwa Strażnicy Kościoła, po mszy litania i modlitwy zawierzenia i agapa w domu pielgrzyma.
  6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, tradycyjnie w naszej parafii taca gospodarcza.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Bonina Wsi, a sprzątali: —. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła i rozebranie choinek i dekoracji świątecznych prosimy rodziny dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Zapraszamy na godz. 9.00
  8. Dziękujemy radnym z naszej parafii za udział w sobotnim spotkaniu formacyjno-szkoleniowym z Ks. Biskupem w Białej Podlaskiej
  9. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
    • Unici byli bici, prześladowani. Za wytrwanie w wierze zostali odznaczeni przez papieża i państwo.
    • Często narzekamy, że Bóg do nas nie mówi, tymczasem zbyt rzadko sięgamy po Biblię. Jak ją czytać?
    • Udzielał jej ślubu, chrzcił jej dzieci – Benedykt XVI we wspomnieniach korespondentki TVP w Watykanie.
    • Ateizm jest prawie zawsze dzieckiem nieczystego sumienia. O niewierze, która rodzi się z grzechu, a nie z rozumu.
    • W jesień życia wchodzimy z tym, na co sobie zapracowaliśmy. Jacy są współcześni seniorzy?
    • O grypie, która wcale nie jest lekką chorobą – w rozmowie z lekarzem.
  10. ŻYCZENIA
    • Wczoraj swoje święto obchodziły wszystkie Babcie a dzisiaj wszyscy Dziadkowie. Dziękując im za ich życzliwość i ogromne serce w szczególny sposób pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Wypraszajmy dla nich jak najwięcej błogosławieństwa, łask Bożych, opieki Matki Bożej i zdrowia a dla tych, którzy odeszli już do wieczności łaskę oglądania Boga twarzą w twarz i wiecznej szczęśliwości w gronie świętych i błogosławionych w niebie.

+ ++