1. Intencje
 2. Dzisiaj Kościół na całym świecie obchodzi kolejną Niedzielę Słowa. Zachęcamy aby ten dzień, był poświęcony rodzinnemu czytaniu Pisma Świętego. Dzisiaj przypada także 160 rocznica wybuchu powstania styczniowego. Zachęcamy do modlitwy w intencji poległych i naszej Ojczyzny
 3. W środę o godz. 10.30 Wizyta kolędowa w DPS i kończymy zaplanowaną wizytę kolędową. Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie a miałby takie życzenie w tym tygodniu prosimy o kontakt zakrystii.
 4. Do końca stycznia Msze święte w dni powszednie – tylko rano.
 5. W poniedziałek 23 stycznia wspomnienie Błogosławionych męczenników Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy. ks. Jacek proboszcz z Pratulina zaprasza na odpust, który rozpocznie się o godz. 11.15 modlitwą a o godz. 12.00 Eucharystia wraz z włączeniem do grona kandydatów Bractwa Strażnicy Kościoła, po mszy litania i modlitwy zawierzenia i agapa w domu pielgrzyma.
 6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, tradycyjnie w naszej parafii taca gospodarcza.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Bonina Wsi, a sprzątali: —. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła i rozebranie choinek i dekoracji świątecznych prosimy rodziny dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Zapraszamy na godz. 9.00
 8. Dziękujemy radnym z naszej parafii za udział w sobotnim spotkaniu formacyjno-szkoleniowym z Ks. Biskupem w Białej Podlaskiej
 9. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
  • Unici byli bici, prześladowani. Za wytrwanie w wierze zostali odznaczeni przez papieża i państwo.
  • Często narzekamy, że Bóg do nas nie mówi, tymczasem zbyt rzadko sięgamy po Biblię. Jak ją czytać?
  • Udzielał jej ślubu, chrzcił jej dzieci – Benedykt XVI we wspomnieniach korespondentki TVP w Watykanie.
  • Ateizm jest prawie zawsze dzieckiem nieczystego sumienia. O niewierze, która rodzi się z grzechu, a nie z rozumu.
  • W jesień życia wchodzimy z tym, na co sobie zapracowaliśmy. Jacy są współcześni seniorzy?
  • O grypie, która wcale nie jest lekką chorobą – w rozmowie z lekarzem.
 10. ŻYCZENIA
  • Wczoraj swoje święto obchodziły wszystkie Babcie a dzisiaj wszyscy Dziadkowie. Dziękując im za ich życzliwość i ogromne serce w szczególny sposób pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Wypraszajmy dla nich jak najwięcej błogosławieństwa, łask Bożych, opieki Matki Bożej i zdrowia a dla tych, którzy odeszli już do wieczności łaskę oglądania Boga twarzą w twarz i wiecznej szczęśliwości w gronie świętych i błogosławionych w niebie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ ++

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 378, w tym oglądana dzisiaj: 1)