2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan
  3. Wizyta kolędowa – harmonogram i zasady przyjmowania znajdują się na naszej stronie parafialnej i w gablocie przed kościołem. Prosimy o pojazdy na 5 min. przed wizytą duszpasterską.
  4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Raczek – a sprzątali: Krystyna Hołubiuk, Mieczysław Hołubiuk, Jadwiga Omelaniuk, Stanisława Kowaluk, Halina Hołub, Elżbieta Piwoni, Irena Zubkowicz. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Bonina Wsi. Zapraszamy na godz. 17.00
  5. W sobotę 21 stycznia br. o godz. 10.00 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej, rozpocznie się spotkania o charakter szkoleniowo-formacyjny dla  Parafialnej Rady Duszpasterskiej z ks. biskupem – zapraszamy radnych na to spotkanie – zapisy u ks. proboszcza
  6. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO przeczytamy:
    1. O dialogu chrześcijańsko-żydowskim i XXVI Dniu Judaizmu, który w tym roku organizuje Diecezja Siedlecka – w rozmowie z bp. Kazimierzem Gurdą.
    2. „Przekroczyć siebie” – to tytuł cyklu comiesięcznych spotkań formacyjnych skierowanych zarówno do wierzących, jak i poszukujących.
    3. Dzieci z ognisk misyjnych przyczyniają się do niesienia Ewangelii na cały świat. Jak działają w naszej diecezji?
    4. To był wielki człowiek Kościoła – papież Benedykt XVI we wspomnieniach oraz relacja z pogrzebu.
    5. Decyzja o beatyfikacji nienarodzonego dziecka Wiktorii i Józefa Ulmów podkreśla wyjątkowość i niezbywalną godność osoby ludzkiej, której życie rozpoczyna się w chwili poczęcia.
    6. O roli nerek w organizmie, odpowiedniej profilaktyce i zapobieganiu chorobom tego narządu – w rozmowie z lekarzem.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 16-21 stycznia 2023 r.

1. Poniedziałek – 16.01.2023
    • 9.00 – Wandopol (2 księży)
    • 15.00 – Konstantynów, ul. Platera bloki nr 5
    • 15.00 – Konstantynów, ul. Platera bloki nr 1
  2. Wtorek – 17.01.2023
    • 15.30 – Kolonia Konstantynów jeden od Leśniczówki od Janowskiej
    • 15.30 – Kolonia Konstantynów jeden od ul. Janowskiej
  3. Środa – 18.01.2023
    • 15.00 – Konstantynów, ul. Janowska, bloki nr 30 i 36
    • 15.00 – Konstantynów, ul. Janowska, bloki nr 34 i 32
  4. Czwartek – 19.01.2023
    • 9.00 – od Stasinowa do Zakanala (cz.3 – do stacji paliw)
    • 15.00 – Konstantynów, ul. Janowska, bloki nr 22 i 24
    • 15.00 – Konstantynów, ul. Janowska, bloki nr 26 i 28
  5. Piątek – 20.01.2023
    • 15.00 – Konstantynów ul. Kościuszki od Janowskiej
    • 15.00 – Konstantynów ul. Kościuszki od Sarnak
  6. Sobota – 21.01.2023
    • 9.00 – Zakanale (cz.2 – od siedleckiej)

Prosimy o pojazdy na 5 min. przed wizyta duszpasterską

Zasady wizyty kolędowej

1. Mieszkanie powinno być dobrze wywietrzone i przygotowane tak, jak zwyczajowo na wizytę duszpasterską – prosimy o obecność w miarę możliwości wszystkich mieszkańców, o biały obrus, wodę święconą, krzyż, świeczki i Pismo św. na stole.
  2. Zasadniczym celem spotkania będzie wspólna modlitwa,  błogosławieństwo mieszkania i serdeczna rozmowa, a także chcemy zaktualizować naszą kartotekę parafialną
  3. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie i ewentualnie wyjście przed dom lub mieszkanie w momencie, kiedy kapłan będzie się zbliżał z wizytą.
  4. Z powodu wydarzeń losowych plany wizyty mogą się zmienić w każdym momencie lub sama wizyta może być zawieszona. Prosimy o śledzenie na bieżąco stanu wizyty duszpasterskiej w aktualnościach na stronie parafialnej
  5. Ofiary kolędowe na tegoroczne prace w naszej parafii można składać przekazując ją w czasie wizyty kolędowej lub robiąc przelew na konto parafialne.

Za życzliwość i wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać

+ Teresa Borzęcka