2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej, a na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszam bierzmowanych – jako dziękczynienie za ten sakrament a po Mszy świętej spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy VII
  3. W najbliższą środę 22 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem: o godz. 7.00, 9.30, 15.00 w DPS i 17.00 w kościele. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty i modlitwy o pokój. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
  4. W piątek  o godz. 16.30 rozpoczynamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Pana Jezusa zapraszamy w szczególny sposób dzieci i młodzież bierzmowaną oraz przygotowującą się do bierzmowania i I Komunii świętej
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu – zachęcamy do podejmowanie konkretnych postanowień abstynenckich i wpisywania się do księgi trzeźwości, a po Mszy świętej o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale
  6. Za tydzień – ostatnia niedziela miesiąca – tradycyjnie w naszej parafii taca na ogrzewanie kościoła
  7. W odpowiedzi na Zarządzenie Biskupa Siedleckiego i Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej zbieramy na ten cel ofiary do puszek
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Horoszek Małych, a sprzątali: Wiesława Chwedczuk, Danuta Jagielak, Teresa Demianiuk i Iwona Gadomska. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Walimka. Zapraszamy na godz. 17.30
  9. Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc w przeżyciu wizytacji kanonicznej, a także wszystkim tym, którzy zechcieli się spotkać z księdzem biskupem.
  10. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
    • W czasie Wielkiego Postu Kościół w sposób szczególny wzywa nas do nawrócenia i pokuty. Mogą nam w tym pomóc święci i błogosławieni. Kogo warto obrać za patrona na ten czas?
    • Wezwanie do nadstawienia drugiego policzka to jedna z najtrudniejszych nauk, jakie głosił Jezus. Jak ją poprawnie rozumieć?
    • Źle pojęta wolność prowadzi do zniewolenia. A do jakiej wolności zaprasza nas Chrystus? Odpowiedź w relacji z kolejnego spotkania z cyklu „Przekroczyć Siebie”.
    • Jeżeli Rosji udałoby się pokonać Ukrainę, mamy wówczas otwartą ścieżkę do dalszych rosyjskich podbojów w naszej części Europy -tłumaczy ekspert w wywiadzie „Powrót do zimnej wojny?”.
    • W dziale „diecezja” relacja z konsekracji wdowy.
    • Przy jakich wskaźnikach powinniśmy martwić się o poziom cholesterolu i jak o niego dbać? -odpowiedź w dziale „zdrowie”.

+  Kazimierz Nestorowicz

(Oglądana: 1 332, w tym oglądana dzisiaj: 1)