ZAPOWIEDZI


 1. Intencje
 2. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu. Po  Mszy świętej o godz. 12.00 – Gorzkie żale
 3. W poniedziałek w naszej parafii wypada dzień modlitw o powołania – zapraszamy na Mszę świętą i zachęcamy do modlitwy w tej intencji. Tego dnia w swoich modlitwach pamiętajmy także o papieżu Franciszku w 10 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.
 4. W piątek  o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej Prosimy aby przyjść ze świecami
 5. Za tydzień, w niedzielę 19 marca w naszej parafii rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, którym przewodniczyć będzie Ks. kan. Jacek Władysław Świątek – Dyrektor Katolickiego Liceum w Siedlcach i Dyrektor Biura prasowego i rzecznik prasowy Kurii diecezji siedleckiej.
  • Msze św. w niedzielę tradycyjnie 8.00, 9.30, 10.45 DPS, 12.00 i 17.00. 
  • Poniedziałek i wtorek, spowiedź rozpocznie się  pół godziny przed rozpoczętą Mszą świętą. W tych dniach Msze św. o godz. 9.30, DPS 10.45, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do skorzystania z RACHUNKU SUMIENIA zamieszczonego na naszej stronie parafialnej 
  • W poniedziałek na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania – po niej będzie spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania. 
  • We wtorek ofiary składane na tacę są naszym dziękczynieniem dla księdza rekolekcjonisty za przeprowadzenie naszych ćwiczeń duchowych. Zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji i rekolekcjonisty.
 6. Wczoraj w sanktuarium Szpakach o godz. 19.30 rozpoczęła się nowenna przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP. ks. proboszcz Sławomir Harasimiuk zaprasza wszystkich do odwiedzenia szpakowskiej świątyni, aby wspólnie wypraszać u Przemożnego Opiekuna potrzebne dla nas łaski. Suma odpustowa będzie w poniedziałek 20 marca o godz.12.00
 7. W zakrystii można będzie zakupić paschaliki, które przyniesiemy na liturgię Wigilii Paschalnej i zapalimy od Paschału, tym samym biorąc czynny udział w liturgii światła, a także w odnowieniu przyrzeczenia chrzcielnego. Koszt paschalika 20zł, Baranki  Wielkanocnego z białej czekolady po 10zł i świece – piramidki po 30zł
 8. Episkopat ustosunkował się do nasilonych ataków na osobę św. Jana Pawła II – treść oświadczenia można znaleźć na naszej stronie parafialnej
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Placu Wolności, a sprzątali: Katarzyna Biskupska. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny ul. Siedleckiej. Zapraszamy na godz. 17.30
 10. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego – Zalesie 120 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom
 11. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  • Co decyduje o jakości modlitwy? Co zrobić, by była ona żywa? Jak się modlić, by być wysłuchanym? I czy ilość modlitwy ma znaczenie w Wielkim Poście?
  • Dobra spowiedź, czyli jaka? Dlaczego wyznanie grzechów musi dokonać się przy kratkach konfesjonału? Jaką rangę ma spowiedź wielkopostna? – w wywiadzie „Trzeba ten kamień odwalić”.
  • Życie na pokaz, ujawnianie w mediach społecznościowych najbardziej intymnych spraw, to plaga naszych czasów. Z czego wynika? I jak nie dać się nabrać na fałszowany obraz rzeczywistości? 
  • Dziś od kobiet wymaga się znacznie więcej niż dawniej, a one te wymagania spełniają. O ich roli we współczesnym świecie mówią znane w regionie kobiety.
  • Od czego zależy odporność naszego organizmu i czy jest ona dziedziczna? – w dziale „zdrowie”.
  • W numerze relacja z kongresu różańcowego w Radzyniu Podlaskim.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Ryszard Kucio
+ Tomasz Zubkowicz

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 367, w tym oglądana dzisiaj: 1)