ZAPOWIEDZI


 1. Intencje
 2. Dzisiaj Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, Poświęcenie palm na początku każdej Mszy świętej, natomiast przed Sumą o godz. 12.00 poświęcenie palm nastąpi przed kościołem a po nim procesja wokół kościoła. Po Sumie ostatnie Gorzkie Żale. Po Mszy świętej wieczorowej Pokutna Droga Krzyżowa ulicami Nową, Północną i Parkową –  Do niesienia krzyża i czytania rozważań zapraszamy poszczególne grupy – strażaków, nauczycieli, pracowników gminy, kółka różańcowe i wszystkich chętnych.  Bardzo gorąco zapraszamy z lampionami i świecami. Dzisiaj też wypada 18 rocznica śmierci Jana Pawła II.
 3. Okazja do spowiedzi św. w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę – pół godziny przed każdą Mszą świętą popołudniową – 16.30. 
 4. Próba liturgiczna dla ministrantów w Wielki Czwartek o godz. 17.00
 5. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to jedyna Msza św. tego dnia w naszym kościele. Niech nasza obecność i wspólna wieczorna modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec Chrystusa za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Tego dnia będzie można skorzystać z sakramentu pokuty od  godz. 21.00  do godz. do 22.00 
 6. W Wielki Piątek przeżywamy dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Po zakończeniu Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Bożego Grobu”. adoracja potrwa do godz. 22.00 – dyżur spowiedniczy od godz. 21.00  do godz. do 22.00 Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Tego dnia wypada I Piątek Miesiąca – istotą jest przyjęcie komunii świętej wynagradzającej – z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać w ciągu tygodnia. 
 7. Tradycyjnie w Wielką Sobortę święcenia pokarmów na stół wielkanocny i wody – w kościele parafialnym od godz. 9.00, 10.00 11.00 11.30 DPS i ostatnia 12.00. Na wioskach 9.00 – Kazimierzów, 9.15 – Walimek i Zalesie, 9.30 – Zakalinki i 9.45 – Bonin – prosimy o pojazd na godz 8.50 Podczas święcenia pokarmów można złożyć ofiary na tacę i ofiarować jajka dla Seminarium w Siedlcach
 8. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 poświęceniem ognia przed kościołem. Do kościoła przychodzimy ze świecami i paschalikami, aby przy zapalonych świecach odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Adoracja i czuwanie modlitewne do godziny 24.00
 9. Uroczysta Rezurekcja tradycyjnie o godz. 6.00 – zapraszamy wszystkich do uroczystej procesji wokół Kościoła. Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 10.45 DPS, 12.00 i 17.00. W Wielkanoc nie ma Mszy św. o godz. 8.00!
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Kolonii Komarno, a sprzątali: Grażyna Pajor, Waldemar Pajor i Bożena Sijko i Monika Sijko. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Raczek. Zapraszamy na godz. 13.00
 11. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego: ul. Janowska, blok 30 – 130 zł, blok 32 – 100 zł, KRM z Konstantynowa – 170 zł
 12. W ubiegłym tygodniu parafia wraz z naszą gminą złożyła wniosek w ramach Polskiego Ładu na wymianę posadzki w zabytkowym kościele –  500 tyś zł i pozłacanie i renowację ołtarza głównego i 2 ołtarzy bocznych – 200 tyś zł – na wszystkie prace mamy zgody konserwatorskie. Dofinansowanie z programu Polski Ład wynosi 98%, resztę wydatków pokrywa parafia
 13. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  • Zmartwychwstanie nie unieważnia Krzyża. Przed nami Wielki Tydzień. O jego symbolice i godnym przeżywaniu najważniejszych dni dla chrześcijan – w dziale „formacja”.
  • Czym powinniśmy kierować się, dając jałmużnę? Dlaczego różni się ona od dobroczynności? I co w sytuacji, gdy mijamy kogoś obojętnie, a potem dopadają nas wyrzuty sumienia?
  • Została obdarzona łaską uczestniczenia w męce Chrystusa. Swoje cierpienie ofiarowała za kapłanów. Kim była s. Wanda Boniszewska?
  • Pycha jest królową wszystkich grzechów. W jaki sposób skutecznie się z nią rozprawić, by łatwiej zwalczyć też inne wady: chciwość, nieczystość, zazdrość…?
  • O kolejnych krokach leczenia onkologicznego, karcie DiLO i wsparciu, na jakie mogą liczyć chorzy na nowotwór – w rozmowie z zastępcą dyrektora Siedleckiego Centrum Onkologii.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+++

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 1 057, w tym oglądana dzisiaj: 1)