ZAPOWIEDZI

MICHAŁ SZPAŃSKI, stanu wolnego, zam. w Janowie Podlaskim,
par. p.w. Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim

i MONIKA SIJKO, stanu wolnego, zam. Kolonia Komarno,
par. tutejszej

– ZAPOWIEDŹ I


 1. Intencje
 2. Zapowiedzi
 3. Dzisiaj Msze święte w naszym kościele: Uroczysta Rezurekcja z procesją wokół kościoła – tradycyjnie o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 10.45 DPS, 12.00 i 17.00. Nie ma Mszy św. o godz. 8.00!
 4. W Poniedziałek wielkanocny Msze święte o godz. 8.00, 9.30, 10.45 DPS i 12.00 – NIE MA Mszy św. wieczorowej. Tradycyjnie czytany będzie list rektora KUL. Taca na KUL
 5. Przez cały tydzień będziemy przeżywali oktawę wielkanocną – z racji oktawy nie ma postu w piątek
 6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca na działalność dobroczynną Caritas diecezji siedleckiej. Zachęcam do odmawiana w domach Koronki do Bożego Miłosierdzia każdego dnia. Po Mszy  świętej o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a po Mszy świętej wieczorowej spotkanie z kandydatami do bierzmowania
 7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w liturgii Triduum Paschalnego i dekoracjach: paniom za przygotowaną dekorację naszego kościoła, służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu z panem organistą na czele, braci strażackiej i wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystości wielkanocne.
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Raczek, a sprzątali: Stanisława Kowaluk, Elżbieta Piwonia, Irena Zubkowicz, a także Łukaszowi i Jakubowi Iwankom. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Zakalinek wsi. Zapraszamy na godz. 17.30
 9. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego: 2 ofiary bezimienne po 50 zł – Bóg zapłać
 10. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  • Całun Turyński, Chusty z Oviedo i Manoppello ukazują człowieka, który został ukrzyżowany. Skąd mamy pewność, że to Jezus? O fascynujących badaniach naukowych w artykule „Twarz Zmartwychwstałego”.
  • Żyjąc w epoce, gdzie liczy się konkret, szukamy dowodów Zmartwychwstania. Tymczasem wiara rodzi się z osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym i oddania Mu swojego życia.
  • W twarzy ratownika, który ocalił go spod gruzów podczas trzęsienia ziemi, rozpoznał Jezusa z Chusty z Manoppello. Niezwykła historia o. Domenico od Świętego Oblicza i jego przyjaźni z o. Pio.
  • Jan Paweł II stał się elementem politycznych rozgrywek. O medialnej manipulacji wokół papieża – w rozmowie „Echa”.
  • W czasach pogardy okazał hart ducha i oddanie służbie Bożej. Kim był kard. Sapieha oraz o jego związkach z Kodniem – w tekście „Książę niezłomny”.

Życzenia WIELKANOC 2023

„Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, próżna byłaby nasza wiara i próżne byłoby nasze przepowiadanie” (św. Paweł). Dzisiaj Kościół całemu stworzeniu ogłasza radosne i pełne mocy orędzie, że Chrystus Pan zmartwychwstał i JEST z nami! Drogim Parafianom i miłym Gościom składamy najgorętsze życzenia: doświadczenia w swoim sercu i we wspólnocie z innymi miłości i pokoju, które płyną z pustego Grobu naszego Zbawiciela. Życzę przeżycia paschy, czyli przejścia wraz z Chrystusem z ciemności do światła, z grzechu do łaski, ze śmierci do życia, ze smutku do radości, z choroby do zdrowia, z nienawiści do życzliwości. Radości, zdrowia i nadziei. Alleluja!


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stefan Demczuk

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 427, w tym oglądana dzisiaj: 1)