MICHAŁ SZPAŃSKI, stanu wolnego, zam. w Janowie Podlaskim,

par. tutejszej

– ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

2. Zapowiedzi
  3. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca na działalność dobroczynną Caritas diecezji siedleckiej. Dzisiejsza niedziela jest patronalnych świętem Caritas które już 32 lat działa w Polsce i rozpoczynamy 79 Tydzień Miłosierdzia. W Tygodniu Miłosierdzia od poniedziałku do soboty zapraszamy wszystkich wiernych na wspólną modlitwę Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać w naszym Kościele po Mszy św. wieczorowej. Zachęcam do odmawiana w domach Koronki do Miłosierdzia każdego dnia o godz. 15.00 w łączności Katolickim Radiem Podlasie.
  4. Dzisiaj po Mszy  świętej o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a po Mszy świętej wieczorowej spotkanie z kandydatami do bierzmowania
  5. W czwartek 20 kwietnia Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw “Pro Missio” i firma Green Office Ecologic organizują zbiórkę elektrośmieci na parkingu przy kościele – elektrośmieci prosimy przynosić do godz. 11.00
  6. W przyszłą niedzielę przed każdą Mszą świętą młodzież z naszej szkoły będzie zbierała ofiary do puszek w ramach akcji “Twój dar serca dla hospicjum” – na Hospicjum dla dzieci  im. Małego Księcia w Lublinie prowadzone przez o. Piotra Buczyńskiego – zachęcamy do wsparcia tego dzieła.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Zakalinek wsi, a sprzątali: Barbara Stefaniuk, Jolanta Stefaniuk, Barbara Kozak, Monika Johan, Krystyna Kolenda, Joanna Kolenda. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny Zakalinek Kolonii (nad rzeką). Zapraszamy na godz. 17.30
  8. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
    • Wezwanie „Jezu, ufam Tobie!” jest najkrótszą, ale też często najtrudniejszą modlitwą. O poprawnym praktykowaniu kultu Miłosierdzia Bożego: na czym polega Godzina Miłosierdzia i czego uczy nas Koronka do Bożego Miłosierdzia? – w rozmowie „Echa”.
    • Miłosierdzie traktowane bywa jako rodzaj amnestii. Tymczasem nie możemy postrzegać go w oderwaniu od osobowego Boga. Co dzieje się, gdy człowiek zaufa Mu, powierzając swoją grzeszność?
    • Kto wie, jak potoczyłyby się losy orędzia o Bożym Miłosierdziu przekazanego przez s. Faustynę, gdyby nie Jan Paweł II. To dzięki determinacji Karola Wojtyły Kościół uznał objawienia polskiej zakonnicy. Więcej w artykule „Papież Miłosierdzia”.
    • Jaki powinien być dobry film religijny? – w rozmowie z teologiem filmoznawcą.
    • Jak mądrze i skutecznie tracić na wadze, by uniknąć efektu jo-jo? – w dziale „zdrowie”.

+ Janusz Zalewski
+ Wanda Horbowiec