ZAPOWIEDZI

– ZAPOWIEDŹ I


 1. Intencje
 2. Dzisiaj w kościołach w Polsce przeżywamy VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które rozpocznie trwający do 29 kwietnia XV Tydzień Biblijny. Przedmiotem wspólnotowej lektury są tym razem fragmenty Ewangelii wg św. Jana. Zachęcamy do rodzinnego czytania Pisma Świętego
 3. Dzisiaj przed każdą Mszą świętą młodzież z naszej szkoły będzie zbierała ofiary do puszek w ramach akcji “Twój dar serca dla hospicjum” – na Hospicjum dla dzieci  im. Małego Księcia w Lublinie prowadzone przez o. Piotra Buczyńskiego – zachęcamy do wsparcia tego dzieła. 
 4. Jutro uroczystość św. Wojciecha (przeniesiona z dnia dzisiejszego)
 5. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca – taca na ogrzewanie kościoła i niedziela Dobrego Pasterza, jest to szczególny dzień modlitwy o liczne dobre i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne. 
 6. Rocznica I Komunii świętej będziemy przeżywać w niedzielę 14 maja o godz. 12.00
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Zakalinek Kolonii (nad rzeką), a sprzątali: Małgorzata Litwiniuk, Eugenia Iwanek, Barbara Łucewicz, Teresa Doroszuk. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny Zakalinek Kolonii (przy drodze na Sarnaki). Zapraszamy na godz. 17.30
 8. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  • Tydzień Biblijny ma zachęcać do lektury Pisma Świętego. Od czego zacząć? Jak usłyszeć głos Boga w swoim życiu?
  • Jezus, którego widziała, wyglądał tak, jak na obrazie s. Faustyny. Świadectwo kobiety, która przeżyła śmierć kliniczną.
  • O nowej numeracji grup i zmianach w organizacji Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę – w rozmowie z jej kierownikiem.
  • Systemy sztucznej inteligencji mogą stwarzać istotne zagrożenie dla społeczeństwa i ludzkości. Więcej w dziale „opinie”.
  • Niemiecki obóz koncentracyjny Dachau był „golgotą” polskich duchownych, w tym kapłanów z diecezji siedleckiej.
  • W dziale „zdrowie”: o tym, jak stymulować rozwój mowy u dziecka i jakich błędów unikać – podpowiada logopeda.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Krzysztof Majewski

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 365, w tym oglądana dzisiaj: 1)