ZAPOWIEDZI

MARIUSZ MITURA, związany cywilnie, zam. w Witoldowie,
par. tutejszej
i DAGMARA MITURA, związana cywilnie, zam. Starym Pawłowie,
par. p.w. Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim
– ZAPOWIEDŹ I


 1. Intencje
 2. Zapowiedzi
 3. Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza, jest to szczególny dzień modlitwy o liczne dobre i gorliwe powołania kapłańskie i zakonne, a także ostatnia niedziela miesiąca – tego dnia ofiary składane na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 4. ks. Radosław Szucki proboszcz parafii w Łuzkach zaprasza na całonocne modlitwy, które rozpoczną się dzisiaj o godz. 20.00  w intencji ratowania rodzin i małżeństw rozwiedzionych –  szczegółowy program w gablocie przed kościołem i na naszej stronie parafialnej
 5. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, który jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej – prośmy przez Jej wstawiennictwo o pokój na świecie i zakończenie wojny na Ukrainie. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 – Zapraszamy do kościoła. Od tego dnia rozpoczyna się też bezpośrednie przygotowanie do I Komunii Świętej.
 6. Tradycyjnie w miesiącu maju i czerwcu w dni powszednie Msza święta wieczorowa o godz. 18.00, w niedzielę o godz 17.00
 7. We wtorek 2 maja przypada Święto Flagi – przypominamy i zachęcamy do wywieszenia flag biało-czerwonych w naszych domach.
 8. W środę 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Msze św. o godz. 8.00,   9.30 – Msza święta w intencji ojczyzny, 12.00 i 18.00 z nabożeństwem majowym.
 9. W czwartek 4 maja wspomnienie św. Floriana – w swoich modlitwach pamiętajmy o strażakach
 10. W czwartek 4 maja rozpoczynamy poświęcenie pól w naszej parafii. Procesja błagalna po poszczególnych wioskach rozpocznie się o godz. 16.00 a Msza św. w intencji rolników o pomyślne zbiory, urodzaje i Boże błogosławieństwo o godz, 18.00 w kościele parafialnym. Prosimy o pojazdy po księdza o godz. 15.45. W tym tygodniu: 4 maja – Zakalinki Kolonia, 5 maja – Zakalinki Wieś, 6 maja (godz. 14.00) – Konstantynów, ul.: Rolnicza, Sportowa, Północna, Nowa 
 11. W tym tygodniu wypada I Czwartek Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do Mszy św. wieczorowej o godz.18.00 – zachęcamy do osobistej adoracji, a także I Piątek Miesiąca i I Sobota Miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00
 12. Za tydzień pierwsza Niedziela Miesiąca, po Mszy świętej o godz. 12.00 nabożeństwo majowe, adoracja Najświętszego sakramentu i procesja wokół kościoła – zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchowne naszej diecezji
 13. Za tydzień w niedzielę 7 maja – Biskupa Siedlecki Kazimierz Gurda zaprasza na XII Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. Pielgrzymka ta, przeżywana pod hasłem: „Chcę Cię kochać lepiej”, rozpocznie się o godz. 10.30 Eucharystią sprawowaną w intencji rodzin w Bazylice Parczewskiej
 14. W przyszłym tygodniu odbędzie się egzamin przed I Komunią świętą. Więcej szczegółów podamy za tydzień w niedzielę
 15. Dziękujemy za wykoszenie trawy i posprzątanie kościoła rodzinom z Zakalinek Kolonii (droga od Sarnak), a sprzątali: Anna Kapłan, Amelia Kapłan, Martyna Kapłan, Małgorzata Kolęda, Dorota Typa, Agnieszka Nitychoruk, Krystyna Weśniuk, Monika Wawryniuk, Dariusz Czeczko, Krzysztof Kubiś, Renata Kubiś. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny Zakalinek Kolonii (Stasinów). Zapraszamy na godz. 18.45
 16. Na hospicjum Małego Księcia w Lublinie w ramach akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum w ubiegłą niedzielę pod kierunkiem p. Małgorzaty Kowaluk do puszek nasza młodzież zebrała 1632 zł i 70 groszy – wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać
 17. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  • Takich mamy kapłanów, jakich sobie wymodlimy. O potrzebie nieustannej modlitwy o nowe powołania kapłańskie – w „Temacie Tygodnia”.
  • Przekaz o szatanie jest dziś wyśmiewany, ale praktyki, takie jak okultyzm czy magia, mają się całkiem dobrze. Czy dzisiaj człowiek jest w stanie świadomie podpisać cyrograf z diabłem? Odpowiedzi w rozmowie „Echa”.
  • Co Kościół może wiedzieć o życiu i dlaczego wielu ludzi nie zna prawdziwego Boga? – relacja z kolejnego spotkania z cyklu „Przekroczyć siebie”.
  • Comiesięczne materiały dla Kół Żywego Różańca.
  • Relacje z finału Ligi Ministranckiej oraz Dnia Dobra w Kodniu.
  • Nowotwory skóry to efekt nieodpowiedzialnego korzystania ze słońca. W dziale „zdrowie” o czerniaku, który zbiera coraz większe żniwo.

Poświęcenie pól 2023

W czwartek 4 maja rozpoczynamy poświęcenie pól w naszej parafii. Procesja błagalna po poszczególnych wioskach rozpocznie się o godz. 16.00 a Msza św. w intencji rolników o pomyślne zbiory, urodzaje i Boże błogosławieństwo o godz, 18.00 w kościele parafialnym. Prosimy o pojazdy po księdza o godz. 15.45.

DataMiejscowość/ulica
czwartek 4 maja
(godz. 16.00)
Zakalinki Kolonia
piątek 5 maja
(godz. 16.00)
Zakalinki Wieś
sobota 6 maja
(godz. 14.00)
Konstantynów, ul.: Rolnicza, Sportowa, Północna, Nowa 
poniedziałek 8 maja
(godz. 16.00)
Horoszek Małych 
wtorek 9 maja
(godz. 16.00)
Bonin Ogródki i Bonin Wieś
środa 10 maja
(godz. 16.00)
Walimek i Zalesie
czwartek 11 maja
(godz. 16.00)
Wandopol
piątek 12 maja
(godz. 16.00)
Wiechowicze
sobota 13 maja
(godz. 16.00)
Kolonia Konstantynów, Konstantynów, ul.: Leśna, Janowska, Słoneczna, Północna, Parkowa
poniedziałek 15 maja
(godz. 16.00)
Witoldów
wtorek 16 maja
(godz. 16.00)
Zakanale
środa 17 maja
(godz. 16.00)
Raczki
czwartek 18 maja
(godz. 16.00)
Kazimierzów
piątek 19 maja
(godz. 16.00)
Kolonia Komarno
sobota 20 maja
(godz. 16.00)
Konstantynów ul.: Kościuszki (od Sarnak), Targowa, Mickiewicza, Piłsudskiego, Wyszyńskiego 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+++

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 662, w tym oglądana dzisiaj: 1)