MARIUSZ MITURA, związany cywilnie, zam. w Witoldowie,
par. p.w. Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim
– ZAPOWIEDŹ II i ostatnia

2. Zapowiedzi
  3. Dzisiaj pierwsza Niedziela Miesiąca, po Mszy świętej o godz. 12.00 nabożeństwo majowe, adoracja Najświętszego sakramentu i procesja wokół kościoła – zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchowne naszej diecezji
  4. W poniedziałek 8 maja UROCZYSTOŚĆ Św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski – tego dnia w swoich modlitwach pamiętajmy o p. Organiście w dniu jego imienin
  5. We wtorek 9 maja po Mszy świętej i nabożeństwie majowym w kościele próba usadzenia przed I Komunią Świętą – obecność obowiązkowa
  6. Egzamin dla dzieci Pierwszokomunijnych odbędzie się w dwóch turach w salce katechetycznej: kl. 3A – w czwartek 11 maj  o godz. 19.00 i kl. 3B i dzieci spoza naszej szkoły – w piątek 12 maj  o godz. 19.00. Dzieci przychodzą na egzamin z rodzicem i indeksem.
  7. W sobotę 13 maja spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodziców. Zapraszamy wszystkich na godz. 9.00
  8. W sobotę 13 maja różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18.00  i nabożeństwie majowym
  9. Za tydzień w niedzielę 14 maja Rocznica Pierwszej Komunii świętej – Msza święta o godz. 12.00. Dzieci przychodzą na Mszę św. w miarę możliwości w strojach komunijnych lub na biało, bądź na galowo
  10. Poświęcenie pól w tym tygodniu od godz. 16.00: w poniedziałek 8 maja – Horoszki Małe, wtorek 9 maja – Bonin Ogródki i Bonin Wieś, środę 10 maja – Walimek, czwartek 11 maja – Wandopol, piątek 12 maja – Wiechowicze, sobota 13 maja – Kolonia Konstantynów, Konstantynów, ul.: Leśna, Janowska, Słoneczna, Północna, Parkowa. Prosimy o pojazd na godz 15.45.
  11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Zakalinek Kolonii (Stasinów), a sprzątali: Anna Stolarek, Zofia Kaczorowska, Katarzyna Hołubiuk, Marta Przybysławska, Anna Niczyporuk, Ewa Niczyporuk, Teresa Niewęgłowska, Marek Niewęgłowski, Katarzyna Wojciuk, Katarzyna Kondraciuk, Kamila Kondraciuk. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny dzieci rocznicowych. Zapraszamy na godz. 18.45
  12. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
    • Jak odmawiać Litanię loretańską, by była wołaniem serca, a nie pustosłowiem? I co oznaczają jej poszczególne wezwania?
    • To od rodziców zależy, czy dziecko właściwie przeżyje spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Pierwsza Komunia św. to sprawdzian dla całej rodziny.
    • Klęcząc przed kodeńskim obrazem, prosiła: „Maryjo, jeśli Ty mi nie pomożesz, to zginę”. Niezwykłe świadectwo młodej kobiety o wyjściu z alkoholizmu.
    • Św. Andrzej Bobola to patron ważny dla Polski. Dlaczego warto prosić go o wstawiennictwo i w czym pomaga skutecznie?
    • Czy patriotyzm jest dziś modny? Skąd czerpać jego wzorce? – w rozmowie „Echa”.
    • Książki z Auschwitz w tytule – ile w nich prawdy, a ile fikcji? I czy można nazwać je literaturą obozową?

Poświęcenie pól 2023

W czwartek 4 maja rozpoczynamy poświęcenie pól w naszej parafii. Procesja błagalna po poszczególnych wioskach rozpocznie się o godz. 16.00 a Msza św. w intencji rolników o pomyślne zbiory, urodzaje i Boże błogosławieństwo o godz, 18.00 w kościele parafialnym. Prosimy o pojazdy po księdza o godz. 15.45.

DataMiejscowość/ulica
piątek 19 maja
Raczki
sobota 20 maja