ZAPOWIEDZI

PAWEŁ IWANIUK, kawaler, zam. w Zakanalu,
par. tutejszej
i  ANGELIKA ANNA PAWLAK, panna, zam. Piszczacu,
par. p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu
– ZAPOWIEDŹ I


 1. Intencje
 2. Zapowiedzi
 3. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna – Msze święte w naszej parafii o godz. 8.00, 9.30, 10.45 w DPS, o godz. 12.00 – Rocznica Pierwszej Komunii świętej a po niej nabożeństwo majowe i Msza święta wieczorowa o godz. 17.00. Dzieci rocznicowe zapraszamy do pierwszych ławek
 4. Od poniedziałku do soboty wszystkie dzieci komunijne przychodzą obowiązkowo na Mszę świętą wieczorową (godz.18.00) i nabożeństwo majowe, po nich będą próby i przygotowanie do sakramentu pokuty  
 5. W piątek 19 maja rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego popularnie zwaną “Zielonymi świątkami”.
 6. W sobotę 20 maja spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Zapraszamy na godz. 9.00
 7. W sobotę o godz. 10.45 Msza św. w kaplicy w DPS – za parafian
 8. W niedzielę 21 maja UROCZYSTOŚĆ Wniebowstąpienie Pańskie i Pierwsza Komunia święta w naszej parafii o godz. 12.00 – prosimy aby w kościele w tym czasie przebywały dzieci pierwszokomunijne, rodzice i najbliższa rodzina. Pozostałych parafian zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 17.00 lub uczestniczenie we Mszy św. na zewnątrz naszej świątyni
 9. Poświęcenie pól w tym tygodniu od godz. 16.00: w poniedziałek 15 maja – Witoldów, wtorek 16 maja – Zakanale, czwartek 18 maja – Kazimierzów, piątek 19 maja – Raczki, sobota 20 maja – Kolonia Komarno (w kościele Msza święta o godz 7.30) i godz. 16.00 – Konstantynów ul.: Kościuszki (od Sarnak), Targowa, Mickiewicza, Piłsudskiego, Wyszyńskiego. Prosimy o pojazd na godz 15.45.
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom dzieci rocznicowych, a sprzątali: Jolanta i Marcin Typa, Irena Żuk, Iwona Wasilewska, Aneta Olichwiruk, Anna i Martyna Kapłan, Agata, Arkadiusz, Maja i Klaudia Woźniak, Sylwia, Hubert i Joanna Zarzycka-Stańczuk, Monika i Anna Wałach, Joanna Johan. Zapraszamy rodziców dzieci I komunijnych na sprzątanie i dekorowanie kościoła i koszenie trawy wokół kościoła – sobota 20 maja na godz. 10.00
 11. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  • Od jakiegoś czasu w debacie publicznej powraca temat spowiedzi dzieci. Argumentów „za” jest dużo więcej. Gdzie ich szukać? Odpowiedź w tekście „Nie za wcześnie”. 
  • Dekalog to nie system kontrolny, ale dar Boży i drogowskaz. Zachowywanie przykazań to także nasz sprawdzian miłości do Pana Boga. 
  • Za pomoc rannym cywilom i żołnierzom została nagrodzona przez prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wojna na Ukrainie oczami pochodzącej z Białej Podlaskiej dziennikarki.
  • Co nowe regulacje unijne oznaczają dla właścicieli aut spalinowych? Kogo będzie stać na jeżdżenie elektrykiem? Czy jesteśmy gotowi na zmiany?
  • W numerze także relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin do Parczewa.

Poświęcenie pól 2023

Od czwartku 4 maja rozpoczęliśmy poświęcenie pól w naszej parafii. Procesja błagalna po poszczególnych wioskach rozpocznie się o godz. 16.00 a Msza św. w intencji rolników o pomyślne zbiory, urodzaje i Boże błogosławieństwo o godz, 18.00 w kościele parafialnym. Prosimy o pojazdy po księdza o godz. 15.45.

DataMiejscowość/ulica
czwartek 4 maja
(godz. 16.00)
Zakalinki Kolonia
piątek 5 maja
(godz. 16.00)
Zakalinki Wieś
sobota 6 maja
(godz. 14.00)
Konstantynów, ul.: Rolnicza, Sportowa, Północna, Nowa 
poniedziałek 8 maja
(godz. 16.00)
Horoszek Małych 
wtorek 9 maja
(godz. 16.00)
Bonin Ogródki i Bonin Wieś
środa 10 maja
(godz. 16.00)
Walimek i Zalesie
czwartek 11 maja
(godz. 16.00)
Wandopol
piątek 12 maja
(godz. 16.00)
Wiechowicze
sobota 13 maja
(godz. 16.00)
Kolonia Konstantynów, Konstantynów, ul.: Leśna, Janowska, Słoneczna, Północna, Parkowa
poniedziałek 15 maja
(godz. 16.00)
Witoldów
wtorek 16 maja
(godz. 16.00)
Zakanale
czwartek 18 maja
(godz. 16.00)
Kazimierzów
piątek 19 maja
(godz. 16.00)
Raczki
sobota 20 maja
(Msza święta w kościele godz. 7.30)
Kolonia Komarno
sobota 20 maja
(godz. 16.00)
Konstantynów ul.: Kościuszki (od Sarnak), Targowa, Mickiewicza, Piłsudskiego, Wyszyńskiego 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+Teresa Bezubik (DPS)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 480, w tym oglądana dzisiaj: 1)