ZAPOWIEDZI

PAWEŁ IWANIUK, kawaler, zam. w Zakanalu,
par. tutejszej
i  ANGELIKA ANNA PAWLAK, panna, zam. Piszczacu,
par. p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu
– ZAPOWIEDŹ II i ostatnia


 1. Intencje
 2. Zapowiedzi
 3. Dzisiaj przeżywamy UROCZYSTOŚĆ Wniebowstąpienie Pańskie i Pierwsza Komunia święta w naszej parafii o godz. 12.00 – prosimy aby w kościele w tym czasie przebywały dzieci pierwszokomunijne, rodzice i najbliższa rodzina. Pozostałych parafian zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 17.00 lub uczestniczenie we Mszy św. na zewnątrz naszej świątyni. Po Mszy świętej wieczorowej nabożeństwo majowe
 4. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za piękne posprzątanie i udekorowanie kościoła i jego otoczenia oraz za lichtarz pod paschał – dar od dzieci komunijnych. Dziękujemy pani katechetce Bożenie Sijko za piękne przygotowanie dzieci do tego sakramentu.
 5. Dziękujemy ks. proboszczowi ze Szpak i Kornicy  za pomoc w spowiedzi dzieci komunijnych i ich rodziców 
 6. Wszystkie dzieci komunijne zapraszamy od poniedziałku na Mszę św. o godz. 18.00 na “biały tydzień”. Będziemy go przeżywać w następującym porządku: PONIEDZIAŁEK – Dziękczynienie Bogu za pełny udział we Mszy świętej, WTOREK – Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, ŚRODA – Dzień misyjny, CZWARTEK – Przyrzeczenia abstynenckie, PIĄTEK – Dziecko świadkiem Chrystusa – (poświęcenie pamiątek komunijnych), SOBOTA – Akt ofiarowania się dzieci Matce Najświętszej.
 7. Za tydzień UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, kończąca okres wielkanocny. Okres Komunii Świętej wielkanocnej przedłużony jest do uroczystości Najświętszej Trójcy. 
 8. Do soboty włącznie trwa nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego 
 9. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Witoldowa. Zapraszamy na godz. 19.00
 10. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej ogłasza nabór do klas I na rok szkolny 2023/24 – więcej szczegółów na plakacie w gablocie przed kościołem i na stronie szkoły www.klobp.pl
 11. Jerycho Młodych w tym roku odbędzie się w dniach 9-11 czerwca w Pratulinie – zapisy przyjmuje ks. Łukasz Kulik (Janów Podlaski) – więcej szczegółów na stronie https://cdmsiedlce.pl/
 12. W niedzielę 28 maja Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie i Wójt Gminy Konstantynów zaprasza na obchody 160. rocznicy obrony przeprawy przez Bug w Gnojnie, które rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą świętą w kościele parafialnym w Gnojnie, a o godz. 14.00 przy przeprawie promowej rekonstrukcją upamiętniająca bitwę z 4 lutego 1863 r. i piknik rodzinny
 13. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  • Skoro sakramenty są dla ludzi wierzących, jaki jest sens udzielania ich niewierzącym? – w artykule „Bóg w wersji vege”.
  • Św. Rita od lat podbija serca wiernych swoją skutecznością. O co najczęściej proszą ją wierni? – w dziale „opinie”.
  • Jak przy siódemce dzieci pogodzić obowiązki domowe, pracę i pasje, a jednocześnie nie zatracić się w macierzyństwie? – w rozmowie „Echa”.
  • Do czego może prowadzić wmawianie dzieciom, że mogą dowolnie wybrać sobie płeć? – w dziale „opinie”.
  • O przyczynach konfliktów wśród dzieci i sposobach ich rozwiązywania – w rozmowie z pedagog.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+++

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 413, w tym oglądana dzisiaj: 1)