ZAPOWIEDZI

, kawaler, zam. w —,
par. tutejszej
i , panna, zam. —,

– ZAPOWIEDŹ I


 1. Intencje
 2. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, kończąca okres wielkanocny. Okres Komunii Świętej wielkanocnej przedłużony jest do przyszłej niedzieli – Uroczystości Najświętszej Trójcy. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny, za śpiew hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź…  – Msze święte o godz. 8.00, 9.30, 10.45 w DPS, 12.00 a po niej nabożeństwo majowe i o godz. 17.00
 3. Dzisiaj pod hasłem “Córka Obietnicy” odbywa się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina
 4. W poniedziałek 29 maja święto – Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – Msze święte o godz. 7.00, 9.30 i 18.00
 5. W czwartek 1 czerwca – DZIEŃ DZIECKA. Zapraszamy na Mszę świętą ze specjalnym błogosławieństwem dzieci o godz. 18.00.
 6. Również w czwartek rozpoczynamy NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00, a w niedzielę po sumie o godz.12.00. Wszystkich gorąco zapraszamy
 7. W piątek po Mszy świętej o godz. 7.00 dzieci pierwszokomunijne wyjeżdżają na 2 dniową pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Autokar będzie na parkingu przy kościele o godz. 7.30
 8. W tym tygodniu wypada I Czwartek Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do Mszy św. wieczorowej o godz.18.00 – zachęcamy do osobistej adoracji, a także I Piątek Miesiąca i I Sobota Miesiąca – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00, a także I NIEDZIELA MIESIĄCA – Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna po Sumie (12.00) zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do włączenia się w procesję (dziewczynki do sypania kwiatków)
 9. W przyszłą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, która kończy okres Spowiedzi Wielkanocnej.Tego dnia ofiary zbierane do puszek po każdej Mszy świętej są przeznaczone na budowę kościołów w naszej diecezji
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Witoldowa, a sprzątali: Elżbieta Kępińska, Jolanta i Mariusz Jeżewscy. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Konstantynowa z ul. Kościuszki. Zapraszamy na godz. 19.00
 11. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  • Jak wierzący mogą otworzyć się na działanie Ducha Świętego i dlaczego charyzmaty są darami szczególnymi – w rozmowie „Echa”.
  • W Kościele istnieją kryteria precyzyjnie ujmujące kwestie prywatnych objawień i towarzyszących im znaków. Jak je odnosić do doniesień medialnych o rzekomych cudach? 
  • Kim jest diakon stały, na czym polega jego posługa i czy nie koliduje z obowiązkami rodzinnymi – w dziale „opinie”.
  • Czy zelator może usunąć członka z koła różańcowego? Odpowiedź w materiałach formacyjnych Kół Żywego Różańca.
  • Z czego wynikał i jak się przejawiał ogromny szacunek prymasa Stefana Wyszyńskiego do kobiet – we wspomnieniach jego bliskiej współpracownicy.
  • Mocno rozczarowała się Rosją i Rosjanami. Wojna na Ukrainie oczami dziennikarki Barbary Włodarczyk, która od 30 lat przygotowuje reportaże z Rosji

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  – Boże Ciało 2023

W czwartek 8 czerwca w kalendarzu liturgicznym jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W naszej parafii tego dnia Msze święte będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i uroczysta suma z procesją Eucharystyczną ulicami naszego miasta o godz.11.00

W tym roku z racji na remont ul. 3 maja zmieniamy delikatnie trasę procesji na Boże Ciało. Wyruszymy od kościoła tradycyjnie w ulicę Wyszyńskiego, Piłsudskiego, Ogrodową i ul. Janowską wrócimy do kościoła.

Prosimy aby w przygotowanie ołtarzy włączyły się rodziny z poszczególnych ulic:

 1. Pierwszy ołtarz przy Aptece – rodziny z ul. Nowej, ul. Parkowej i ul. Słonecznej
 2. Drugi ołtarz przy DPS – tradycyjnie DPS
 3. Trzeci ołtarz z racji na remont ul. 3 maja prosimy aby przygotować przy Remizie Strażackiej – prosimy o przygotowanie rodziny z ul. 3 maja, ul. Ogrodowej, ul. Kopernika, ul. Klonowej, Strażaków i GOK
 4. Czwarty ołtarz przy domu parafialnym – rodziny z ul. Kościuszki, Placu Wolności, ul. Siedleckiej

Bardzo prosimy OSP Konstantynów o pomoc w zabezpieczeniu procesji. Prosimy o zaangażowanie i czynny udział w procesji Bożego Ciała, ministrantów, bielanki, chór parafialny, dzieci I komunijne i rocznicowe oraz inne wspólnoty parafialne 


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+Danuta Hołub

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 490, w tym oglądana dzisiaj: 1)