1. Intencje
 2. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, która kończy okres Spowiedzi Wielkanocnej i PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA. Msze święte o godz. 8.00, 9.30, 10.45 w DPS, 12.00 a po niej  Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja Eucharystyczna –  zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do włączenia się w procesję (dziewczynki do sypania kwiatków) i Msza święta wieczorowa o godz. 17.00. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek po każdej Mszy świętej są przeznaczone na budowę kościołów w naszej diecezji. Po Mszy świętej o godz. 12.00 poświęcenie pamiątek przywiezionych z pielgrzymki do Częstochowy
 3. W czwartek – “BOŻE CIAŁO” – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 8.00, 9.30 i uroczysta suma o godz.11.00. Po sumie wyruszy procesja Eucharystyczna, która tradycyjnie przejdzie do czterech ołtarzy: I – przy Aptece, II – DPS, III – przy Remizie Strażackiej, IV – przy domu parafialnym. Prosimy o zaangażowanie i czynny udział w procesji Bożego Ciała, ministrantów, bielanki, chór parafialny, dzieci I komunijne i rocznicowe oraz inne wspólnoty parafialne
 4. W OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁE procesja Eucharytyczna wokół kościoła w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej (18.00) a w niedzielę po sumie (12.00) Zapraszamy do czynnego włączenia się w procesję dzieci I komunijne i rocznicowe – zapraszamy też dziewczynki do sypania kwiatków
 5. W piątek po Bożym Ciele, ks. biskup udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
 6. W niedzielę 11 czerwca na Mszy świętej wieczorowej o godz. 17.00 ks. proboszcz wraz ze swoimi kolegami z roku, będzie obchodził 35 rocznicę święceń kapłańskich. Kaznodzieja, o. Dariusz który w pierwszym roku pandemii pomagał nam w “kolędzie”, przyjedzie z obrazem Matki Bożej Kodeńskiej, który peregrynuje w parafiach naszej diecezji. Prosimy druchów strażaków o pomoc w godnym wprowadzeniu MB Kodeńskiej do naszej świątyni. Wszystkich bardzo gorąco zapraszamy na tę Mszę święta, a Jubilatów polecajmy Dobremu Bogu w swoich modlitwach.  
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i koszenie trawy rodzinom z ul. Kościuszki, a sprzątali: Marzena Bartosiewicz, Teresa Bartosiewicz, Halina Nitychoruk, Barbara Janczuk, Barbara Szylar, Anita Kucio, Katarzyna Stańczuk-Zarzycka, Paweł Doroszuk, Wioletta Doroszuk, Łukasz Szylar. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Konstantynowa z ul. 3 maja. Zapraszamy na godz. 19.00
 8. Automobilklub Bialskopodlaski i Wójt Gminy Konstantynów zapraszają na Super Sprint, który odbędzie w Konstantynowie (zamknięty odcinek drogi) w dniu 4 czerwca 2023 roku o godzinie 11:00. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej:

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  – Boże Ciało 2023

W czwartek 8 czerwca w kalendarzu liturgicznym jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W naszej parafii tego dnia Msze święte będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i uroczysta suma z procesją Eucharystyczną ulicami naszego miasta o godz.11.00

W tym roku z racji na remont ul. 3 maja zmieniamy delikatnie trasę procesji na Boże Ciało. Wyruszymy od kościoła tradycyjnie w ulicę Wyszyńskiego, Piłsudskiego, Ogrodową i ul. Janowską wrócimy do kościoła.

Prosimy aby w przygotowanie ołtarzy włączyły się rodziny z poszczególnych ulic:

 1. Pierwszy ołtarz przy Aptece – rodziny z ul. Nowej, ul. Parkowej i ul. Słonecznej
 2. Drugi ołtarz przy DPS – tradycyjnie DPS
 3. Trzeci ołtarz z racji na remont ul. 3 maja prosimy aby przygotować przy Remizie Strażackiej – prosimy o przygotowanie rodziny z ul. 3 maja, ul. Ogrodowej, ul. Kopernika, ul. Klonowej, Strażaków i GOK
 4. Czwarty ołtarz przy domu parafialnym – rodziny z ul. Kościuszki, Placu Wolności, ul. Siedleckiej

Bardzo prosimy OSP Konstantynów o pomoc w zabezpieczeniu procesji. Prosimy o zaangażowanie i czynny udział w procesji Bożego Ciała, ministrantów, bielanki, chór parafialny, dzieci I komunijne i rocznicowe oraz inne wspólnoty parafialne 


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+Alina Błaszczak
+ Eugeniusz Nowaszczuk

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 605, w tym oglądana dzisiaj: 1)