“BOŻE CIAŁO” – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (08.06.2023)

  • Dzisiaj – “BOŻE CIAŁO” – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 8.00, 9.30 i uroczysta suma o godz.11.00. Po sumie wyruszy procesja Eucharystyczna, która tradycyjnie przejdzie do czterech ołtarzy Prosimy o zaangażowanie i czynny udział w procesji Bożego Ciała, ministrantów, bielanki, chór parafialny, dzieci I komunijne i rocznicowe oraz inne wspólnoty parafialne. Dzisiaj nie ma Mszy świętej wieczorowej 
  • W OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁE procesja Eucharytyczna wokół kościoła w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej (18.00) a w niedzielę po sumie (12.00) Zapraszamy do czynnego włączenia się w procesję dzieci I komunijne i rocznicowe – zapraszamy też dziewczynki do sypania kwiatków
  • W piątek po Bożym Ciele, ks. biskup udzielił dyspensy  od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
  • W niedzielę 11 czerwca na Mszy świętej wieczorowej o godz. 17.00 ks. proboszcz wraz ze swoimi kolegami z roku, będzie obchodził 35 rocznicę święceń kapłańskich. Kaznodzieja, o. Dariusz który w pierwszym roku pandemii pomagał nam w “kolędzie”, przyjedzie z obrazem Matki Bożej Kodeńskiej, który peregrynuje w parafiach naszej diecezji. Prosimy druchów strażaków o pomoc w godnym wprowadzeniu MB Kodeńskiej do naszej świątyni. Wszystkich bardzo gorąco zapraszamy na tę Mszę święta, a Jubilatów polecajmy Dobremu Bogu w swoich modlitwach.  

(Oglądana: 294, w tym oglądana dzisiaj: 1)