1. Intencje
 2. Dzisiaj X Niedziela Zwykła. Msze święte o godz. 8.00, 9.30, 10.45 w DPS, 12.00 a po niej nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna wokół kościoła i Msza święta wieczorowa o godz. 17.00, na której ks. proboszcz wraz ze swoimi kolegami z roku, będzie obchodził 35 rocznicę święceń kapłańskich. Kaznodzieja, o. Dariusz który w pierwszym roku pandemii pomagał nam w “kolędzie”, przyjedzie z obrazem Matki Bożej Kodeńskiej, który peregrynuje w parafiach naszej diecezji. Prosimy druchów strażaków o pomoc w godnym wprowadzeniu MB Kodeńskiej do naszej świątyni. Wszystkich bardzo gorąco zapraszamy na tę Mszę święta, a Jubilatów polecajmy Dobremu Bogu w swoich modlitwach. 
 3. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na “BOŻE CIAŁO” i zaangażowanie i czynny udział w procesji Bożego Ciała, ministrantom, bielanką, chórowi parafialnemu i panu organiście, dzieciom I komunijnym i rocznicowym, młodzieży, strażakom, oraz wszystkim uczestnikom procesji. – Bóg zapłać za wszystko.
 4. We wtorek wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na godz. 19.00 na różaniec fatimski
 5. Do czwartku włącznie trwa OKTAWA BOŻEGO CIAŁE procesja Eucharystyczna wokół kościoła w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej (18.00) a w niedzielę po sumie (12.00) Zapraszamy do czynnego włączenia się w procesję dzieci I komunijne i rocznicowe – zapraszamy też dziewczynki do sypania kwiatków
 6. W czwartek po Mszy świętej wieczorowej na zakończenie oktawy Bożego Ciała uroczyste błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych 
 7. W piątek uroczystość  Najświętszego Serca Pana Jezusa – tego dnia nie ma postu. Msze święte o godz. o godz. 7.00 i 18.00.
 8. Za tydzień w niedzielę 18 czerwca, w naszej wspólnocie będziemy gościli ks. Andrzeja Cioka, proboszcza nowej parafii p.w. Bł. Stefana Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej. Ofiary składane do puszek po każdej Mszy świętej są naszym darem na budujący się kościół. Po Mszy świętej wieczorowej (o godz. 17.00) spotkanie z kandydatami do bierzmowania (kl. 7)
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z ul. 3 maja, a sprzątali: Danuta Czubaj, Sławomir Czubaj, Agnieszka Firsiuk, Agnieszka Paszkowska, Grażyna Herberger i Waldemar Dorofiejuk. W najbliższy piątek o posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Konstantynowa z ul. Słonecznej. Zapraszamy na godz. 19.00
 10. W najnowszym numerze ECHA KATOLICKIEGO:
  • Od 1 lipca zacznie obowiązywać w naszej diecezji dekret dotyczący celebracji pogrzebów. Co on oznacza dla wiernych? – w rozmowie „Echa”.
  • Na Matkę Bożą Kodeńską dawniej mówiono „Wygnanka” – historia wywiezienia obrazu z Kodnia na Jasną Górę.
  • W numerze relacja z pielgrzymek: Apostolatu Margaretka do Kodnia i Kół Żywego Różańca do Częstochowy.
  • Na jakie łaski mogą liczyć członkowie Bractwa św. Antoniego i kto może do niego wstąpić? – na s. 13.
  • Od lat mówi się o rozliczeniu komunizmu i osób, które stały wówczas u steru naszego państwa – więcej w dziale „publicystyka”.
  • Poziom współczesnych elit przebija kolejne dna – więcej w artykule „Słoma na salonach”.
  • Pochodząca z naszej diecezji s. Lucyna Ignaciuk miała jasno wytyczony kierunek: nieść Chrystusa innym. I tak też żyła.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie klepsydra.png

W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Eugeniusz Nowaszczuk
+ Janusz Roman Maciejuk
+ Marianna Johan

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…

(Oglądana: 399, w tym oglądana dzisiaj: 1)