11 czerwca ks. proboszcz Sławomir Groszek świętował wraz ze swoimi kolegami kursowymi, 35. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.

Mszy świętej jubileuszowej przewodniczył ks. biskup Grzegorz Suchodolski, a homilię podczas koncelebrowanej Mszy św. wygłosił o. Dariusz Galant OMI, który przywiózł obraz Matki Bożej Kodeńskiej, peregrynujący w naszej diecezji z racji przygotowania do 300 lecia koronacji. Obraz ten został uroczyście wniesiony przez jubilatów.

Życzenie jubilatom złożyli Romuald Murawski – Wójt Gminy Konstantynów, wraz z sekretarz gminy i przewodniczącym Rady Gminy, p. Monika Jankiewicz – dyrektor Zespołu Szkolno-przedszkolnego w Konstantynowie, Koło przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, Bractwo Kurkowe i przedstawiciele dzieci i młodzieży.

Żyjący księża, którzy przyjęli święcenia kapłańskie 11 czerwca 1988

 • Bp Suchodolski Grzegorz
 • Ks. Golbiak Jacek
 • Ks. Groszek Sławomir
 • Ks. Hackiewicz Zbigniew
 • Ks. Hapon Krzysztof
 • Ks. Jaczewski Andrzej
 • Ks. Jaszczuk Krzysztof
 • Ks. Kapitan Sławomir
 • Ks. Niewęgłowski Sławomir
 • Ks. Pawelec Krzysztof
 • Ks. Pawluczuk Szczepan
 • Ks. Przywuski Adam
 • Ks. Semeniuk Witold
 • Ks. Stepczuk Krzysztof
 • Ks. Wojtczuk Roman

Ekskardynotuani w diec. drohiczyńskiej:

 • Ks. Gałęzowski Andrzej
 • Ks. Łaziuk Mirosław

Ekskardynotuani w Niemczech:

 • Ks. Krawczyk Tadeusz
 • Ks. Sierpień Krzysztof

01-35_lat_kaplanstwa

Zdjęcie 1 z 39

(Oglądana: 1 119, w tym oglądana dzisiaj: 1)